Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir de yürüyebilse!

Giriş Tarihi: 31.12.2013

Sayhan 4. kattan düştü, yatağa bağımlı kaldı. Yürümesi ve konuşması için ameliyat olması, bunun için de 12 bin lira gerekiyor. Ailenin ise buna takati yok

İzmir'de 4. kattaki dairelerinin balkonundan zemine çakılan ve 60 gün komada kalan Sayhan Gençer (19) anne sevgisiyle yaşam mücadelesini kazandı, bir mucizeyi başardı, ancak yatağa bağımlı kaldı. Talihsiz gencin yürümesi için 12 bin lira maliyeti olan bir ameliyat geçirmesi gerektiğini belirten ailesi, yardım bekliyor. Talihsiz olay, 2009'yılında saat 22.00 sıralarında Şirinyer 317 sokaktaki apartmanın 4. katında meydana geldi. Daha anne karnındayken babasının terk ettiği talihsiz genç, olay gecesi annesi Gaye Dağdelen'in annesinin cep telefonunu alarak balkona çıktı. Betontaş Lisesi 1. sınıf öğrencisi Gençer, bir anda dengesini kaybetti, 4. kattan beton zemine düştü. Aradan yarım saat geçtikten sonra balkonda oğlunu göremeyen anne, oğlunu aramak için dışarı çıktı. O sırada sokakta bulunan polislere durumu anlatan Gençer, karakola gitmek için ekip otosuna bindi. Yolda polis telsizinden oğlunun yaralandığını, Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi'ne kaldırıldığını öğrendi. Hastaneye koşan Dağdelen, gözyaşlarına boğuldu. Doktorların "Binde bir yaşama şansı var" dediği Gençer 2 ay komada kaldı. 2 ay boyunca parmağını bile oynatamayan Gençer, Talihsiz genç, Annesinin sevgisi ve ilgisiyle mucizevi şekilde hayata ikinci kez merhaba dedi. Hastaneden eve götürülen Gençer, daha sonra fizik tedavi gören Gençer'in durumu, zaman içinde biraz düzeldi. Doktorlar, Gençer'in ayaklarının kırılan kemiklerinin yanlış kaynadığını, bu yüzden yürümesinin mümkün olmadığını, mutlaka ameliyat olması gerektiğini söyledi. 12 bin lirayı bulan maliyeti karşılamasının mümkün olmadığını söyleyen anne Dağdelen, oğlunun yürüyebilmesi için yapılacak ameliyat bedelinin karşılanması konusunda hayırseverlerden ve yetkililerden yardım bekliyor.

DEVLET HASTANESİNDE OLMUYOR
Oğlunun komadan çıkarak hayata tutunduğunu anlatan ev hanımı anne Gaye Dağdelen (41), oğlunun ameliyatı için devlet hastanelerine gittiklerini söyledi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ancak devlet hastanelerinde böyle bir ameliyatın yapılmasının mümkün olmadığını söylediler. Bu ameliyatın özel bir ihtisas hastanesinde yapılabileceğini belirttiler. Ameliyatın 12 bin lirayı bulduğunu, yapılırsa oğlumun yürüyebileceğini öğrendik. Bu parayı verebilecek durumda değilim. Beyine giden damarlar ayaklardan geçiyormuş. Ayaklarını kullanmaya başlayınca, konuşabileceğine de inanıyorum. Şu anki durumdan daha da iyi olacak. Hayırseverlerden ve yetkililerden yardım bekliyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir de yürüyebilse!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN