Kocaoğlu'na tepki mitingi

İzmir'in farklı platformları, CHP'nin Büyükşehir'e yeniden Aziz Kocaoğlu'nu göstermesi üzerine yarın Gündoğdu Meydanı'nda saat 14.00'te tepki mitingi düzenleyecek

Giriş Tarihi: 3.1.2014
Kocaoğlu'nun Büyükşehir Belediyesi'ne yeniden aday gösterilmesinin yankıları sürüyor. Kocaoğlu'nun görev yaptığı süre içerisinde kente bir katkısı olmadığını ve kavgacı bir üslup kullandığına dikkat çeken platformlar, CHP Genel Merkezi'nin dikkatini çekmeye çalışacak. Yarın saat 14.00'te başlayacak ve 1 saat sürecek mitinge yoğun bir katılım beklediklerini belirten platform temsilcileri, yapacakları mitingle partisi tarafından adı açıklanmış bir belediye başkanına karşı duruşları ile Türk siyasi tarihine geçecek bir ilke imza atacaklarını belirttiler.

"CHP, EZBER BOZSUN"
İzmir'in pek çok kesiminin Kocaoğlu'nu istemediğini ancak Genel Merkez'in açıklaması nedeniyle boyun eğdiğini belirten platform temsilcileri, CHP'nin adaylıklarla ilgili resmi listeyi Yüksek Seçim Kurulu'na vermesi için son günün 17 Şubat olduğuna dikkat çektiler. CHP'nin ezber bozarak adayını değiştirmesi gerektiğini belirten platform temsilcileri, "Şu an parti tarafından açıklanan isimler resmi adaylar değil. Çünkü listeler YSK'ya 17 Şubat'ta teslim edilecek. Biz genel merkeze yanlıştan dönülmesi çağrısı yapıyoruz. Bu adayın yerine gezi mantığını ortaya koyan, dar bir kadro ile hareket etmeyen, İzmir'in yatırımlarını harekete geçirecek, genç, dinamik, ortak akıl ile hareket edecek, kavgacı olmayan ve kent sakinleriyle uyumlu bir adayın saptanmasını bekliyoruz. Bu tepki mitingini de bunun için düzenliyoruz" diye konuştular.

ROCK GRUBU ÇIKACAK

Mitingde meydana kuralacak sahneye gezi gençliğinin de geleceği, hatta bir rock grubunun da 15 dakika süreyle şarkılar seslendireceğini belirten platform temsilcileri, şunları söyledi: "Gezi gençliği, geçtiğimiz Haziran'daki eylemleri sırasında 'TOMA'lara su veren mevcut yönetime çok tepkili. Miting sırasında bizler siyasi bir konuşma yapmayacağız. Rock grubu 15 dakika müzik yapacak ve gezi gençliği konuşacak. Neden tepki gösterdiklerini miting için gelenlere antalacaklar. Seslerini genel merkeze duyurmaya çalışacaklar. Biz gerekli uyarıyı yapıyoruz. Buradan sonraki karar CHP Genel Başkanı'na aittir. Biz dayatma istemiyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaoğlu'na tepki mitingi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN