Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yapılmayacak ne varsa hepsini yaptılar

Giriş Tarihi: 3.1.2014

Mekan sahibi balonları yanıcı helyum gazıyla doldurdu. Müşteriler, kapalı yerde içilmemesi gerekirken birini söndürüp diğerini yaktığı sigaralarla balonları patlatmaya başladı. Sonuç; balonlar tutuştu, 5 genç yaralandı

İzmir'in gözde eğlence semtlerinden Alsancak'ta gençlerin yoğun olarak vakit geçirdiği Gazi Kadınlar Sokağı'ndaki bir barda yeni yıla dakikalar kala facianın eşiğinden dönüldü. Bardaki balonlar müşteriler tarafından sigarayla patlatılırken hepsi birden alev aldı. Alevler nedeniyle biri yüzünden olmak üzere 5 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. Olay, yeni yıla dakikalar kala yaşandı. Barın dört bir yanı görevliler tarafından yılbaşı partisi için helyum gazı doldurulmuş balonlarla süslendi. Yeni yıla yaklaştıkça, müşteriler alkolün de etkisiyle sigaralarla balonları patlatmaya başladı. Özellikle mekanın ortasında aynı yere bağlı 10-15 balonun bulunduğu alana gelen gençler, olacaklardan habersiz balonları patlatmayı sürdürdü.

ALEV TOPUNA DÖNDÜ

Saatler 23.45'i gösterirken, arkadaşlarıyla birlikte bara eğlenmeye gelen 28 yaşındaki Mustafa Gürler de diğerleri gibi elindeki sigarayı balonlardan birine değdirdi. Ancak içi parlayıcı özelliği olan helyum gazi bir anda alev aldı, diğer balonların da patlamasın yol açtı. Alev topuna dönen balonların yakınındaki masada oturan 2'si kız 5 kişi çeşitli yerlerinden yandı. Deri fabrikasında işçi olarak çalışan 28 yaşındaki Mustafa Gürler, ellerinden ve yüzünden yandı. Olayda Gürler'in kuzeni Ege Üniversitesi İktisat Bölümü 2. sınıf öğrencisi Mehmet Ali Okur (23) sağ elinden, Sakarya Üniversitesi Ticaret Bölümü öğrencisi Kaan Madak (22) kolundan, ismini vermek istemeyen iki genç kız çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaralanan gençler kendi imkanlarıyla gittikleri Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi'nde tedavi edildi.

HASTANEDE GİRDİLER

Hastanedeki tedavilerinin ardından yaralı gençler sabah saatlerinde taburcu edildi. Olayda en ağır şekilde yaralanan Gürler, şunları söyledi: "Eğer yüzümde iz kalırsa bar görevlilerinden şikayetçi olacağım. Yılbaşı gecem zehir oldu. Yeni yıla hastanede girdik. Yaralandığım için uçağımı da kaçırdım. İşyerime de zamanında gidemedim. Çok daha büyük bir facia yaşanabilirdi. Orada yangın çıkabilirdi. Helyum gazı ile dolu balonların mekana konması ve sigara içirilmesi çok yanlıştı" dedi. 9 kişilik bir arkadaş grubu ile eğlenmeye gittiklerini anlatan Mehmet Ali Okur, "Olaydan sonra bar görevlileri bizle hiç ilgilenmedi. Kendi imkanlarımızla hastaneye gittik. İçeride yangın çıksa çok kişi hayatını kaybedebilirdi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yapılmayacak ne varsa hepsini yaptılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN