Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Serbest, Ekol Sanat'ta

Giriş Tarihi: 4.1.2014

Mavişehir'de Ege ve İzmirliler'i sanat ustalarıyla buluşturan Ekol Sanat Galerisi, 10 Ocak'ta hayallerini resmeden sanatçı Zeki Serbest'in 'Bizim Oralar' adlı sergisine ev sahipliği yapacak

Geçtiğimiz Kasım'da Devrim Erbil sergisiyle hizmete giren Ekol Sanat Galerisi, İzmir ve Ege Bölgesi'nde peş peşe ustaların sergileriyle bir boşluğu doldurmayı amaçlıyor. Ekol KBB ve Ekol Göz Hastaneleri'nin Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda bir koleksiyoner olan Opr. Dr. Mehmet Baz öncülüğündeki galeri, bu sefer 10 Ocak - 10 Şubat günleri arasında 'Bizim Oralar' adlı sergisiyle Zeki Serbest'i konuk edecek. Bugün isteyip de yaşayamadığı, geçmiş zamanda tadı yarım kalmış anılarının hayal dünyasını tuvale yansıttığı Zeki Serbest, eserlerinde genellikle kırsal kesimdeki yerleşim alanlarını yorumluyor. Başarılı sanatçı, peysaj resimleriyle de tanınıyor. Kış günlerinin soğukluğunu, köy evlerinin sıcak tonlardan oluşan kiremitleriyle yumuşatırken, dostluğun simgesi olan atları, zor şartların ve emeğin simgesi kızakları, oluşturduğu figürleri ile de köy insanını resmediyor.

70 ESER YER ALACAK
Doğada gördüğümüz hızlı değişimleri, hayalci bir biçimde tuvaline yansıtan Zeki Serbest, renk, ışık ve lekesel değerleri ile içinde yarattığı dünyasıyla, izleyicide düşünsel bir başlangıç yaratıyor. Yaklaşık 70 adet eserin yer alacağı sergi, sanatseverleri bekliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Serbest, Ekol Sanat'ta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN