Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Solfej Tiyatro sahneye çıkıyor

Giriş Tarihi: 4.1.2014
Solfej Tiyatro'nun Başına İzmir'in başarılı yönetmeni Alper Akdeniz getirildi. Sedat Sakur ve Ata Karataş'ın birlikte kurduğu Solfej Tiyatro, 2014 yılında seyirci ile buluşacak. Solfej Tiyatro'nun kuruluş aşamasında oldukça yoğun çalışma yaptıklarını belirten Sedat Sakur, "Doğru isimlerle çalışmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Solfej Tiyatronun Genel Sanat Yönetmenliğine getireceğimiz kişi de yaptığı işlerle kendini ispatlamış olması gerekiyordu. Yaklaşık altı aydan bu yana Alper Akdeniz'le görüşmelerin sonuna geldik" dedi.

DESTEK BEKLİYOR
İzmir'de yıllardır faaliyet gösteren bir firma olduklarını ve 2014 yılından itibaren İzmir'in üzerindeki ölü toprağını atmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Ata Karataş ise, "Solfej Tiyatro İzmir'in tiyatrosu ve İzmir'li sanatseverlerin bu büyük oluşuma destek vermelerini bekliyoruz" diye konuştu.

HEDEF BELİRLENDİ

Solfej Tiyatro'nun Genel Sanat Yönetmenliğine getirilen Alper Akdeniz, tiyatronun İzmir'e hayırlı olmasını diledi, "Böylesi zorlu bir görevde Solfej Tiyatro'nun amiral gemisini yürütmek benim için önemli. Yıllardır İzmir'de birçok başarıya imza atan Sedat Sakur ve Ata Karataş ile birlikte bir güç birliği yapmak ve daha güzel yarınlara sanat üretmek için yollarımızın kesişmesi beni onurlandırdı. Bunun için çok çalışacağız. Yakın zamanda da 2014 yılı repertuarını sizlerle paylaşacağız. Bazı oyunların telif ile ilgili son aşamasına geldik. Solfej Tiyatro'yu da ilk yıl en az 10 şehirde perde açtırmak gibi bir hedefim var. Bunu başarmak için bütün ekibimiz geceli gündüzlü çalışmalarımızı devam ettireceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Solfej Tiyatro sahneye çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN