Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Batıda bahar, doğuda Sibirya soğuğu

Hafta sonu deniz kıyılarındaki bazı yerleşim birimlerinde adeta bahar havası yaşanırken, doğu illeri soğukla mücadele etti - Marmaris'te en yüksek sıcaklığın 18,8 derece ölçüldüğü hafta sonunda, Ağrı'da 32,4 derece farkla sıfırın altında 13,6 derece oldu

Giriş Tarihi: 6.1.2014 16:02
Hafta sonunda deniz kıyılarındaki bazı yerleşim birimlerinde adeta bahar havası yaşanırken, doğu illeri soğukla mücadele etti.

AA muhabirinin Meteoroloji Genel Müdürlüğünden aldığı bilgiye göre, ülkenin birçok yeri, hafta sonunu güneşli geçirdi.

Açık hava, deniz kıyılarında güneşin etkisiyle sıcaklığı yükseltirken, doğu illerinde ayaza yol açtı ve yüksekliğin de etkisiyle aşırı soğuklar yaşandı. Hafta sonunda deniz kıyılarındaki bazı yerleşim birimlerinde adeta bahar yaşanırken, doğu illeri soğukla mücadele etti.

Hafta sonu Muğla'nın Marmaris ilçesinde en yüksek sıcaklık 18,8 derece olurken, Antalya Kumluca'da 18,7 ve Bodrum'da 18,4 derece ölçüldü. Pazar gününü Adana 17, Aydın 16, Bursa 14, İzmir 13,6 ve Balıkesir 13 derece sıcaklıkla geçirdi. Marmaris'te en düşük sıcaklık 8,2 ve Antalya Kumluca'da ise 5,7 dereceye indi.

Ağrı'da en yüksek sıcaklık ise Marmaris'e göre 32,4 derece farkla sıfırın altında 13,6 derece oldu. Bu ildeki en düşük sıcaklık 23,4 derece olarak ölçüldü.

Ülkedeki en düşük sıcaklık, sıfırın altında 27,4 dereceyle Kars'ta görüldü. Bu ilde en yüksek sıcaklık, sıfırın altında 11,8 derece şeklinde gerçekleşti. Ardahan hafta sonunu en düşük, sıfırın altında 24,4 ve Erzurum 24 dereceyle geçirirken, aynı illerde sırasıyla en yüksek sıcaklık sıfırın altında 11,7 ve 13,5 derece oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batıda bahar, doğuda Sibirya soğuğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN