Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızı, hocası oldu

58 yaşındaki eğitimci Öner Aslan, kızının öğretim görevlisi olduğu Gediz Üniversitesi'nde yüksek lisans yapıyor. Kızı anlatıyor, o da dikkatle dinliyor, bol bol not tutuyor

Giriş Tarihi: 8.1.2014
Milli Eğitim Müfettişi Öner Aslan, 58 yaşında işletme alanında yüksek lisans yapmaya karar verdi, Gediz Üniversitesi'nin en yaşlı öğrencisi unvanını kazandı. Üstelik hocalarından biri de kızı Senem Kılıç oldu. Kızından ders alan yılların eğitimcisi, "Ondan çok şey öğreniyorum" dedi. Sınıfın en başarılarından biri olan Öner Aslan, yoğun iş temposuna rağmen derslerini hiç aksatmıyor. Gediz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Öğretim Görevlisi Kılıç'tan, "stratejik yönetim" dersi alıyor. Kızı anlatıyor, o dikkatle dinleyip not tutuyor.

AİLECE EĞİTİMCİLER
Yılların eğitimcisi Öner Aslan, seneler sonra tekrar öğrenci sıralarına oturmaktan ve evladının hocası olmasından büyük mutluluk duyduğunu söyledi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hayatım eğitimle geçti. Benim için her şey bir yana eğitim bir yana. Öğrenmenin yaşı yok. Yaşam boyu kendimizi geliştirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Baba-kız ilişkimiz derste yerini öğretmen-öğrenci ilişkisine bırakıyor. Ondan çok şey öğreniyorum. Diğer kızım Gülşah Yılmaz da Gediz Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Adalet Programı'nda öğretim görevlisi. Ailece eğitimciyiz." Senem Kılıç da hiç unutamayacağı öğrencinin babası olacağını ifade etti, "İlköğretim öğrencisiyken okulumuzun müdürü babamdı. Yıllar sonra yerlerimiz değişti. Ona çok şey borçluyum, bana çok şey öğretti. Benim öğrencim olarak asıl dersi o bana veriyor. Eğitimin önemini, okumanın asla yaşının olmadığını hem bana hem de çevresindekilere bir kez daha gösteriyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızı, hocası oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN