TÜRSAB İzmir'de seçim heyecanı

Giriş Tarihi: 8.1.2014

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin Rıza Gençay başkanlığındaki Bölgesel Yürütme Kurulu üyelerinin birlikte istifa etmesinin ardından şimdi gözler yeni seçime çevrildi

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin yeni seçilecek Bölgesel Yürütme Kurulu öncesi aday olacak isimler henüz netleşmezken, istifa eden Rıza Gençay başkanlığındaki yürütme kurulu üyelerinin nasıl bir yol izleyecekleri de merak konusu oldu. 15 Ocak - 28 Şubat günleri arasında yapılması beklenen seçimler öncesinde Didyma Tur'un sahibi Elif Canaslan'ın BYK seçimleri için hazırlandığı öne sürüldü. TÜRSAB Başkanlık seçimlerinde Başaran Ulusoy'a rakip olan başkan adayı Emin Çakmak'ın listesinden yönetim kurulu adayı olan Elif Canaslan'ın Ege BYK seçimleri için görüşmeler yaptığı belirtiliyor.

GENÇAY VE ARKADAŞLARI

Görevden ayrılan Rıza Gençay, Osman Kızıltuğ, Ali Hepşen, Ayhan Turan gibi İzmir BYK'da görev almış isimlerin tekrar aday olup olmayacağı veya listelerde yer alıp almayacakları merakla bekleniyor. Bu konuda bir açıklama yapmayan Rıza Gençay'ın gelişmeleri yakından takip ettiği ifade ediliyor. Ayrıca TÜRSAB Başkanlığı'na yeniden seçilen Başaran Ulusoy'un, seçimlerde kendisine rakip olan listede yer alan Elif Canaslan'a karşı bir liste çıkartabileceği de kulislerde konuşulanlar arasında yer alıyor. Öte yandan TÜRSAB Yönetim Kurulu'nun 02.01.2014 tarih ve 6 no'lu olağanüstü toplantısında alınan karar doğrultusunda, Bölgesel Yürütme Kurulları, isim ve bağlı olan il ve ilçe bazında yeniden yapılandırıldı. Tüm bölgesel yürütme kurulları, seçim gündemi ile belirlenecek ve ilan edilecek takvim çerçevesinde 15 Ocak - 28 Şubat günleri arasında seçimler gerçekleştirilecek. Yine bu karar kapsamında ülke genelinde 21 olan BYK sayısı 36'ya çıktı. TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulları yeniden yapılandırılması kararı ile, İzmir ve Manisa'dan oluşan İzmir BYK'nın ismi Ege Bölgesel Yürütme Kurulu olarak değiştirildi ve sorumluluk sahasına Uşak eklendi. Ege Bölgesel Yürütme Kurulu'nun seçimlerinin tarihi ise henüz netleşmedi. Bölgede 400 civarında üyenin bulunduğu kaydedildi.

NEDEN İSTİFA ETMİŞLERDİ?
İstifa nedeninin 1 Aralık'ta yapılan TÜRSAB Genel Kurulu olduğu, genel kurulda seçilen yeni yönetimin belirlenirken İzmir BYK'yı devre dışı bıraktığı iddiaları gündeme gelmişti. Kulislerde TÜRSAB Yönetimi'nde İzmir'in temsil edilmesini isteyen İzmir BYK'nın bilgisi olmadan İzmir'den İtaltur Genel Müdürü Hande Arslanalp'in yeni yönetime girmesi istifa nedeni olarak gösteriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜRSAB İzmir'de seçim heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN