Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vaat var, hizmet yok

Giriş Tarihi: 10.1.2014

İlçe ziyaretlerine Selçuk'tan başlayan Binali Yıldırım, İzmir'de 10 yıldır vaatte bulunulduğunu, ancak bir hizmet yapılmadığını söyledi. Kocaoğlu'nu hedef alan Yıldırım, "Bana laf yetiştireceğine, insanlar İzmir'den niye kaçıyor? Onu düşün" diye konuştu

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, ilçe ziyaretlerine Selçuk ve Tire'den başladı. İlk durağı Selçuk'ta vatandaşların yoğun ilgiyle karşıladığı Yıldırım, İlçe Binası'ndan vatandaşlara seslendi. Yıldırım, Selçuklularla buluşmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Seçim yarışında kampanyayı Selçuk'tan başlatalım dedik. 30 ilçeyi ve İzmir'i karış karış dolaşacağız. Bütün hemşerilerimizle kucaklaşacağız. Yerel yönetimlerde AK Parti farkının ne olacağını anlatacağız. Bu çalışmalarımızı başlattığımız Selçuk sıradan bir ilçe değil. İlk çağlardan beri, tarihin ilk döneminden beri var olan, Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu'na ev sahipliği yapmış, kültürlerin birleştirdiği, birlikte yaşamanın sembolü olan bir merkezden bahsediyorum. İpek yolu kervanının, Meryemana, Efes harabeleriyle adeta açık hava müzesi... Selçuk bugün hak ettiği yerde mi? Bu sorunun cevabının arandığı bir noktadayız. Yerel hizmetlerle ilgili çok vaat var, yapılan bir şey yok. Liste uzun ama yeşeren bir şey yok, hepsi kıpkırmızı. AK Parti iş ustası bir parti. 80 yılda 6 bin kilometre yol yapılmış. Biz bunun üzerine 17 bin kilometre koyduk. Neredeyse 3 katı. İzmir'de bir gün Çiğli'den sabah mesaisine Altınyol'dan başlasınlar. Bir de bizim yaptığımız çevre yolu ile gitsinler. Altınyol'dan 3 saatte, bizim yaptığımız çevre yolundan yarım saatte giderler. 'İzmir'e ne yaptın?' diyenlere hitap ediyorum. 'Bakan başkan adayı İzmir'e acıyormuş' diyorlar. 'İzmir acınacak bir şehir' demedim. 'İzmir'e 10 yıldır hizmet edemeyen yöneticilere acıyorum' diye konuştum. Türkiye'nin her yerinde buram buram hizmetlerimiz var. İzmir'de de hayal edemedikleri kadar hizmetimiz oldu. Yolları böldük, milleti birleştirdik. Adnan Menderes Havalimanı köy meydanı gibiydi. Şimdi kapasitesi 2 milyondan 14 milyon yolcuya çıktı. Yeni İç Hatlar Terminali Türkiye'nin en büyüğü oldu. Bunları görmezden gelirseniz kendi kendinizi rahatlatırsanız."

"İZMİRLİ GÖRÜYOR"
"Ne kadar sesinizi yükseltirseniz yükseltin, İzmirli kimin ne yaptığını iyi görüyor. Bunun hesabını da 30 Mart'ta soracaktır" diyen Binali Yıldırım, 2011 seçimlerinde 2. Bölge adayı olduğunda Selçuk'a çok gelmek istediğini belirttiği konuşmasına şöyle devam etti: "Burası 1. Bölgeydi. Bu benim içimde uhdeydi. Selçuk için kalbi atan bir ilçe başkanı var. Yapılan çalışmaları anlattı. 10 dakikada Selçuk'un profesörü oldum. Selçuk'un profesörleri 30 Mart'ta ortaya çıkacak. Gelen misafirleri şehrin merkezine getirmek seçeceğiniz belediye başkanının ilk işi olacak. Bu insanlar buraya gelirse, buranın ekonomisi artar. Bizde bir ilke var. Hizmette siyaset olmaz. Hizmet vatandaş için yapılır. Siyaset meydanlarda yapılır. Türkiye'de havayolu halkın yolu haline geldi. İnsanımızın hızlı tren yolu özlemi bitmezdi. Afrika seviyesinden aldık bu ülkeyi. 2003'te internete giremiyorduk. Şimdi 42 milyon vatandaşımız internetle işini görüyor. Cep telefonu ailenin bir bireyi haline geldi. Nasıl oldu bu? İnsana değer veriyorsanız, insanı yüceltiyorsanız her şeyi yaparsınız. Onun için 3 tane S var: Sevgi, samimiyet ve saygı. Bu 3 S'ye azami özen göstereceğiz. Bizi tartışma ortamına çekmeye çalışacaklar. Hizmet onların en zayıf halkasıdır. Orada bizi konuşamazlar. Hayat tarzı, İzmir'in ilkeleri artık bunlarla milleti oyalayamazlar. Siyasi tercihiniz ne olursa olsun, yaşamla ilgili kararınız ne olursa olsun onlar bizi ilgilendirmiyor. Hepsine sonuna kadar saygı duyarız. 11 yıllık sicilimize bakın ne olduğunu göreceksiniz. Reformların ve özgürlüklerin gereğinden fazla yapıldığı bir AK Parti iktidarı göreceksiniz. İzmirlilerin zamanını daha fazla çalamazsınız. Torbalı'dan Selçuk'a İZBAN'ı uzatma kararı verdik. Kamulaştırmalar ve ihaleler yapıldı. Önümüzdeki günlerde inşaata başlayacağız. 120 trilyon bedelle yapılacak. Selçuklular modern trenlere binecek. İş yapmıyorsanız aynı sözleri temcit pilavı gibi tekrarlayıp durursunuz. Herkes Yıldırım hızıyla giderken, kaplumbağa hızıyla giden İzmir'i kandıramazsınız." Yıldırım konuşmasını sürdürürken vatandaşların "İzmirli seninle gurur duyuyor" sloganları atmaya başladı. Yıldırım' da vatandaşlara "Biz de sizinle gurur duyuyoruz" diye cevap verdi. İnsana yatırım yapmaya devam edeceklerini söyleyen AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, "3-5 senede taşı tuğlayı betonu bir araya koyup yapıyorsunuz. İnsan yatırımı on yıllar alıyor. Şimdi istatistiklere bakıyoruz. İzmir beyin göçü veriyor. İstanbul'a nasıl kapak atarım diye bunun hesabını yapıyor. Bana laf yetiştireceğine, bu insanlar bu şehirde neden durmuyor? Bunu düşün" dedi.

OKUL YAPILIYOR

Zafer Mahallesi'ne 18 derslikli okul ihalesi yapıldığını söyleyen Yıldırım, şu bilgileri verdi: "Bu da süratle yapılacak. Diğer bir konu da doğalgaz. Havacılık Yüksekokulu açıldı. Mütevelli heyeti içinde yer alan kişilerden biri benim. Şimdi yetmez. 2014'te fakülte yapılacak. 2. Pist yapıyorum. Bir çalışmaları da başlatmalarını söyledim. 'Küçük uçakların uçmasını sağlayın' dedim. Gelen giden turistlerin kalacağı bir alan düzenlenecek. Pamucak sahiline inerken spor tesislerinin hali yakışmıyor. Sıfırdan tertemiz yapacağız. Selçuk'a MOBESE yapıyoruz. 1 milyar 600 trilyon. Bu sene içinde başlıyor ve bitecek."

KANAL İHALESİ

Bir vatandaşın Kanal projesi ile ilgili sorusu üzerine ihaleye tek firma katılınca iptal ettiklerini anlatan Yıldırım, "Tek firmaya versen yolsuzluk diyorlar.Vermesen iş gecikiyor. İhaleye tekrar çıkacak. O bizim sözümüz. Hizmetleri yaparken değişmez 4 ilkemiz var. Tek Türkiye, tek millet, tek vatan, tek bayrak. Hiç kimse çözüm sürecini oraya buraya çekmesin. Şehitler neden geliyor diye avaz avaz bağıranlar, şehit cenazeleri gelmeyince çözüm süreciyle ülkeyi böleceksiniz diye bağırmaya başladı" dedi.

"ÇİFTÇİLER İÇİN GEREĞİNİ YAPIN"
AK Parti Selçuk İlçe Başkanlığı ziyaretinin ardından Selçuk Ziraat Odası'na geçen Binali Yıldırım, Başkan İbrahim Erdallı ve üyelerle görüştü, sorunları dinledi. Selçuk'ta hazine arizelerine meyve bahçesi yapan ve mağdur olan çifçiler ile ilgili yardım isteyen Başkan Erdallı ve üyeler, ecrimisillerin düşürülmesini istedi. Çiftçilerle görüştükten sonra cep telefonundan Çevre ve Şehircilik Bakanını arayan Yıldırım, çiftçilerin sorunlarını iletti, "Gereğini yapın" dedi.

'KAYBEDİLEN YILLARI KAZANACAĞIZ'
Selçuk'tan Tire'ye geçen Binali Yıldırım, AK Parti İlçe Başkanlığı önünde partililer tarafından "İzmiri'in efesi Binali Yıldırım" sloganı ile karşılandı. Tezahürata, "Biz İzmir'in hizmetkarıyız, efelik sizin" diye karşılık veren Yıldırım, "Beni hemşehriliğe kabul ediyor munuz?" diye sordu, "Evet" yanıtını aldı. İzmir'in hizmete ihtiyacı olduğunu anlatan Yıldırım, "Boş laflara artık karnımız tok. Kaybedilen yılları, Yıldırım hızıyla yeniden kazanacağız" dedi. Göreve geldiklerinde Tire'den İzmir'e giden ve 123 yıl el atılmayan tren yolları ile eski trenlerin bir kısmını yenilediklerini anlatan Yıldırım, eski trenlerin tamamının da bu yıl yerli üretim tren setleriyle yenileyeceklerini söyledi. Selçuk ve Tire'den sonra Beydağ, Bayındır, Kiraz, Bayındırı'a gideceğini açıklayan Yıldırım, "Durmadan yılmadan, yorulmadan 30 Mart'a kadar devam edeceğiz" dedi. Yeni Büyükşehir Kanunu ile hizmetleri her noktada halkın ayağına geleceğini ifade eden Yıldırım, "30 Mart'ta büyükşehir belediye başkanını ve Tire'nin layık olduğu ilçe belediye başkanını seçeçeksiniz. Ne istediğimiz belli. İlçe belediye başkanınızı seçerken bizi de görürseniz iyi olur" diyerek espriyle destek istedi. İş yapmanın lütuf olmadığını da dile getiren Yıldırım, "Milletin yolunu da gönlünü de yapacağız. İzmir'e, Tire'ye gönül yapmaya geldik" dedi. Yıldırım Tire'de esnafı de ziyaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vaat var, hizmet yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN