Tarihi zirve

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Asansör Restoran'da kulüp başkanlarını ağırladı. Uzundere ve Örnekköy'de 25'şer bin kişilik stat yapılması gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 11.1.2014
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentteki spor kulüplerinin başkanlarını ağırladı. Tarihi Asansör Restoran'da gerçekleşen buluşmaya, Karşıyaka Başkanı Fatih Mehmet Diniz, Bucaspor Başkanı Hüsnü Kaya, Göztepe Başkanı Hüseyin Altınbaş, Altay Başkanı Niyazi Konuşmaz, Altınordu Başkan Vekili İbrahim Görücüoğlu, İzmirspor Başkanı Cemal Dönmez, Bergama Belediye Spor Başkanı Hakkı Özlü, Menemen Belediye Spor Başkan Vekili Mehmet Arslan, Balçova Belediye Spor Başkanı Zekeriya Dolar, Yeni Bornova Spor Başkanı Murat Keser, Yeşilova Spor Başkanı Metin Küçükoğullarından ve Torbalı Asbaşkanı Necip Ateşoğlu katıldı.

15 BİNLİK STAT YETMEZ
Başkan Kocaoğlu başkanlarla, tesis alt yapısı için yeni Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a ilettiği talebi paylaştı. Kulüpler için yapılacak en iyi ve kalıcı desteğin tesis inşa etmek olduğunu söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu çalışmalarını bu doğrultuda sürdürme gayreti içinde olduklarını belirtti. Uzun süredir kent gündemindeki yerini koruyan stat konusuna değinen Başkan Aziz Kocaoğlu, Gençlik ve Spor Kulübü'nün TOKİ aracılığıyla ortaya attığı Karşıyaka ve Göztepe statlarının bulunduğu alanlara 15'er bin kişilik iki stat yapılması şeklindeki bir çözümün yeterli olmadığını söyledi. Bu tercihin, planlama ve trafik yoğunluğu açısından da ciddi sakıncalar içerdiğine dikkat çeken Kocaoğlu, sosyal tesisleri, antrenman sahaları, spor salonu, tenis kortları, açık hava voleybol ve basketbol sahaları, yüzme havuzu, donatı alanları ve 25 bin seyirci kapasiteli stadıyla iki ayrı kompleksin yapımını üstlenmeye hazır olduklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi zirve
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN