Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit düşen dostuna kitaplı vefa örneği

Aydın'da yaşayan Rıdvan Bozkurt, askerliğini yaptığı sırada şehit düşen silah arkadaşı Sertaç Özdemir'e verdiği sözü yerine getiriyor. Vefalı dost, arkadaşının memleketine kitap yollayacak

Giriş Tarihi: 14.1.2014
Aydın'da tornacı olarak çalışan 24 yaşındaki Rıdvan Bozkurt, vatani görevini icra ettiği sırada şehit olan arkadaşı Sertaç Özdemir'e verdiği, "Askerlikten sonra köy okullarındaki öğrencilere kitap gönderelim" sözünü yerine getirmek için kolları sıvadı. Hikaye ve ders kitabı olmak üzere iki haftada toplam 100 kitap toplayan Rıdvan Bozkurt, kitapları ilk olarak şehit olan silah arkadaşı Sertaç Özdemir'in memleketi Zonguldak'a gönderecek. Aydın'da yaşayan Rıdvan Bozkurt, 2011 yılında Kahramanmaraş'ta vatani görevini yerine getirdiği sırada çok sevdiği arkadaşı Sertaç Özdemir geçirdiği trafik kazası sonucu şehit olmuştu. Üzüntüsünü iki yıldır içinde yaşayan Rıdvan Bozkurt, şehit arkadaşına verdiği sözü tutmak için harekete geçti. Askerlikleri döneminde Özdemir'e "Köy okullarındaki öğrenciler için kitap toplayalım" sözü veren Bozkurt, iki hafta önce hikaye ve ders kitabı toplamaya başladı. Askerde, silah arkadaşı Sertaç Özdemir ile birlikte birçok uzak köye devriyeye çıktıklarını, köy okullarında öğrencilerin kitap yönünden sıkıntı yaşadığını gördüklerini anlatan Özdemir, "Sertaç, benim çok sevdiğim bir arkadaşımdı. Öğrencilerin yaşadığı sıkıntıları görüyorduk. Askerden sonra, birlikte kitap toplayacaktık ama nasip olmadı. Ben de Sertaç'la birbirimize verdiğimiz sözü yerine getirmek için kitap toplayıp ihtiyaç sahibi öğrencilere vereceğim. Kitapları ilk olarak şehit arkadaşımın memleketi olan Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine göndereceğim" dedi.

KADİFE YÜREKLİ BOKSÖR

Bir dönem boks yapan Bozkurt, "İncirliova'da bir arkadaşım elindeki kitapları vermek için boks şortumu istedi. Ben de vermek zorunda kaldım. Şehit olan silah arkadaşıma verdiğim sözü yerine getirebilmek için elimden gelen her şeyi yapacağım. Ayrıca çocukların eğitimine katkı sağlayacak elinde kitap bulunan herkesten destek bekliyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit düşen dostuna kitaplı vefa örneği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN