Tembel ırgat benzetmesi

Giriş Tarihi: 16.1.2014

Kuzey Ege gezisi kapsamında Dikili ve Yenişakran'da konuşan AK Parti Büyükşehir adayı Yıldırım, "CHP, güneşe beş kala ortaya çıkan tembel ırgat gibi, seçim zamanı ortalıkta görünüyor" dedi

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Binali Yıldırım, Kuzey İzmir gezisi kapsamında Dikili Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara seslendi. "Yağmur yağdığında Yakamoz Deresi'nin halini biliyorsunuz" diyen Yıldırım, "Dikili'de içme suyu yok ama en azından sel sularından kurtardık. Su yoksa, oy da yok. Yol yoksa, oy da yok" vurgusu yaptı. 30 Mart'taki seçimlerde hesabın kitabın görüleceğini söyleyen Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "İzmir'in tüm ilçelerinde de bu hesabı göreceğiz. Rakiplerimiz şimdiden yan çizmeye başladılar. Ortada konuşacak hizmetleri yok. Dikili'nin sokakları temiz mi? Dikili'nin suyu akıyor mu? Vaatlerin haddi hesabı yok. 20 yıldır yapılmayan Devlet Hastanesi'ni bitirdik, ek bina yapma kararı aldık. 50 yatağa çıkıyor. 32 bin dönüm arazi su ile buluştu. Bu barajlar 30 yıl önce başladı, 8 yılda tamamen bitti. Denizcilik Meslek Lisesi'nin protokolü imzalandı. Yağmur yağdığında Yakamoz Deresi'nin halini biliyorsunuz. İçme suyu yok ama en azından sel sularından kurtardık. Düşünceleriniz, yaşam tarzınız farklı olabilir ama hizmette siyaset yapamazsınız. Yaparsanız böyle olur. Seçim biter siyaset defteri kapanır, hizmet defteri açılır."

"ÇALIŞANLA İŞİMİZ OLMAZ"
Yıldırım, "Yaşam tarzınıza karışacaklar" söylemlerinin koca bir yalan olduğunu söyledi, bunun klasik bir karalama kampanyası olduğunu dile getirdi, şunları söyledi: "Her seçime giderken 'Aman bunlara oy vermeyin. Binalarınızı yıkacaklar. Yaşam tarzına karışacaklar. Belediyeden işçileri çıkaracaklar' diyorlar. Tamamen yalan. Bizim çalışanlarla işimiz olmaz. Hizmet edeceğin diye oy alıp, yapmayanlarla uğraşırız." Yıldırım konuşmasında isim vermeden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile kavgalı olan Genel Sekreter Ersu Hızır'ı hatırlattı, "Sen kendi genel sekreterini 4 kez görevden aldın, 5. kez geldi. Onu niye işbaşı yaptırmadın. Siz onu sorun" dedi.

GÖZALTINA ALINDI

Yıldırım konuşurken, CHP'li olduğu belirtilen Ayten Ülker, "Hırsız var" diye bağırınca gözaltına ayındı. Ülker'in darp ve hakaretten emniyette kaydının bulunduğu öğrenildi. İzmir'de liman işletmelerine yönelik yolsuzluk operasyonu açıklama yapan Yıldırım, "Daha önce açıkladım. Kim ne yanlış yaptıysa hesabını verecek. Bu operasyonun bu soruşturmanın başından beri bir sürü yanlışlar yapılıyor. Bu yanlışların hesabını da herkes verecek. Kim yanlış yaptıysa onlar da hesabını verecek" diye konuştu. Yıldırım daha sonra Dikili aday adaylarını tanıttı, Dikili Su Ürüneri Kooperatifi'nde muhtarlarla bir araya geldi. Daha sonra Aliağa Yenişakran'a gelen Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, faizlerin alıp başını gittiği günleri hatırlattı, "Şimdi o yapılmaya çalışılıyor. Türkiye ayağa kalkmasın, muhtaç olmaya devam etsin. Biz bir olursak, birlikte Türkiye olursak bunların hiçbirini yapamazlar" dedi. CHP'li belediyeleri tembel ırgata benzeten Yıldırım, "Babaannemin bir lafı var. Irgatın tembeli güneşe 5 kala ortaya çıkar. Bunlarınki de o" diye konuştu. Artık şehitlerin gelmediğini söyleyen Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bundan rahat olmayanlar var. Hiçbir zaman bu oyunlara gelmeyeceğiz. Türkiye'de başardık. İzmir'i de sizin desteğinizle uçuracağız. Uyumlu bir ekiple İzmirlilerin karşısına çıkacağız. Öyle mazeret üreten değil, çalışan, hemşerilerinin yüzünü güldüren bir ekip olacağız. Diğer yerler fersah fersah ilerlerken İzmir'in yerinde sayması bu şehirde yaşayanların kaderi değil. Yönetemeyen belediyelerin beceriksizliğidir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tembel ırgat benzetmesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN