Çiçek dikmekle hizmet yapılmaz

Giriş Tarihi: 19.1.2014

Seçim çalışmalarına devam eden AK Parti İzmir adayı Binali Yıldırım, yerel yönetimin laftan başka bir şey üretmediğini belirtti, "Hizmet onların en zayıf halkasıdır. Kaldırımla, çiçek dikmekle bu işler yürümez" dedi

AK Parti Büyükşehir adayı Binali Yıldırım haftanın son iş günü Yarımada mesaisini Çiftlikköy'de tamamladı. Programına Konak Tünelleri'nde başlayan Yıldırım, sırasıyla Balıklıova Şantiyesi, Mordoğan, Karaburun, Çeşme ve Çiftlikköy'ü ziyaret etti. Çeşme Haberİş Sendikası tesislerinde sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla biraraya gelen Yıldırım, yerel yönetimi eleştirdi, rakibi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'a, "Geçmiş sicillerine bakarsanız laftan başka bir şey yok. Laf, laf, laf. Her seçim dönemi beyannameler. Her şey olduğu gibi devam ediyor. Oyları kap, yan gel yat. 6 ay arayla kaldırımları yenilemekle 'İzmir'e hizmet yaptım' denemez. Orta refüjlere çiçek dikmekle, 'hizmet yaptım' denemez" dedi.

BÜYÜK TEZAHÜRAT
Çiftlikköy'den önceki durağı olan Çeşme'de Haber-İş Sendikası Tesisleri'nde sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla bir araya gelen Yıldırım'ı coşkulu bir kalabalık ve tezahüratlarla karşıladı. Urla, Mordoğan, Karaburun'dan sonra Çeşme'ye geldiklerini belirten Yıldırım, "Sizi oldukça heyecanlı gördüm. Belli ki 30 Mart'ı heyecanla bekliyorsunuz. Sadece Çeşme ve İzmir'in seçim değil, ayrıca Ege Bölgesi'nin de seçimi. Değişim ve gelişimle buluşturacak tarih ve milattır. İzmir 30 Mart seçimleriyle birlikte yerelde kaybettiği yılları, telafi edecek adımları atacaktır. Buna yürekten inanıyoruz. AK Parti olarak yerel sorunların dile getirileceği Çeşme için 30 ilçesi için 1500'e varan mahalleri için çözümlerin konuşulacağı fırsat olarak görüyoruz. Projelerimizi anlatacağız. İzmirli hemşerilerimize kendimizi anlatacağız. Gelecek 5 yıl için İzmir'e, İzmirliye neler yapacağımızı anlatacağız" diye konuştu. Rakiplerinin özellikle hizmet alanı ile konuşmaktan çekindiğini dile getiren Yıldırım, "Bana sürekli 'Yapacaklarınızı anlatmayın' diyorlar. Ne yapalım? Bize '11 senedir iktidardasınız. Biz size ne yaptığınızı soracağız. Biz size genel politikaları soracağız. İzmir'e ne yaptığınızı soracağız' diyorlar. Bize açılışı buradan yaptılar. Niye böyle yaptıklarını iyi biliyoruz. Hizmette bizimle yarışamazlar. Hizmet onların en zayıf halkasıdır" dedi. Belediye yönetiminin geçmiş sicillerinde laftan başka bir şey olmadığını vurgulayan Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti;

'ÇEVRE YOLUNU YAPTIK'
"Laf, laf, laf. Her seçim dönemi beyannameler. Her şey olduğu gibi devam ediyor. Oyları kap, yan gel yat. Ama artık her şey değişiyor. 6 ay arayla kaldırımları yenilemekle İzmir'e hizmet yaptım denemez. Orta refüjlere çiçek dikmekle hizmet yaptım denemez. İzmir dediğin Türkiye'nin 3. büyük şehrinin 10 yıl önce Manisa'ya bölünmüş yolu yoktu. Uşak'a bölünmüş yolu yoktu. 55 kilometre çevre yolunu yaptık. İzmirliler'in hizmetine sunduk. Benim için 'Bu ithal aday. İzmir'i tanımaz. Naldöken'e bıraksan Alsancak'a gelemez' dediler. Bu mecliste söylendi. Dedim ki arkadaş sen bana 'İzmirli değil' demekle beni aşağıladığını sanıyorsun. Unutma ki bu şehirde yaşayan 4 milyon insanın yarısından fazlası İzmir'den değil. Farkında mısın? Nerede doğarsak, nerede büyürsek büyüyelim. Yaşadığımız şehir İzmir'dir. İzmirli olmak tabiki önemli. İzmirli olmakla övünmek için yaptığınız hizmetler olmalıdır." Konak Tüneli'ni bu sene bitireceklerini anlatan Yıldırım, "Belediye bizde olmadığı halde Konak Tüneli'ni şehrin içine yapıyoruz. Manisa İzmir arasını bitirdik. Şimdi Sabuncubeli Tüneli'ni yapıyoruz" diye konuştu.

DENİZLİ DE KATILDI
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Manisa'daki programını takip ederken ayak bileği kırılan AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli henüz iyileşmeden, Yıldırım'ı Karaburun'da yalnız bırakmadı. Bölgenin doğa için mücadelesine bürokrasi sahasında destek olan ve Karaburun'un Doğal Koruma Alanı ilan edilmesine çalışan Denizli ilçedeki toplantıya koltuk değnekleri ve astronot botlarıyla katıldı. Denizli'nin yanı sıra AK Parti İzmir Milletvekilleri Ali Aşlık ve Rıfat Sait ile AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay da programda yer aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiçek dikmekle hizmet yapılmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN