Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kara gün dostları

Giriş Tarihi: 19.1.2014

Gediz Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Kulübü üyesi öğrenciler, olumsuz kış koşulları nedeniyle zor günler geçiren Vanlı depremzedeler için kenetlendi, dayanışmanın en güzel örneğini verdi

Gediz Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Kulübü (GESOS), Vanlı depremzedeler için yardım kampanyası düzenledi. Olumsuz kış koşulları nedeniyle zor günler geçiren vatandaşlar için "Van üşüyor sessiz kalma" sloganıyla çağrıda bulunuldu, kıyafet, temizlik ve kırtasiye malzemeleri toplanmaya başlandı. İçlerinde yabancıların da yer aldığı tüm öğrenciler kenetlendi. Üniversite yönetimi ile çalışanlar da destekledi, Van için adeta seferberlik ilan edildi.

KERMES AÇTILAR
Gediz Üniversitesi Tiyatro Kulübü, Nar-ı Aşk Mevlana oyununu kampanya yararına sahneledi, Gedizli Kızlar Kulübü kermes açtı. Etkinliğe Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi'nde mücadele eden Gediz Üniversitesi'nin profesyonel takımı da katıldı. Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik de yardımlaşma ve dayanışma örneği sergileyen GESOS üyesi öğrencileri yalnız bırakmadı. Prof. Dr. Çevik, topladıkları yardımları önümüzdeki günlerde Van'a götürecek olan gençleri topluma örnek gösterdi, "Tüm öğrencilerimizi sosyal sorumluluk projelerine katılmaya teşvik ediyoruz. Bu konuda onlara her türlü desteği de veriyoruz. Çünkü hepimizin içinde bulunduğumuz topluma ve çevremize karşı sorumlulukları var. Sıkıntılarımız, dertlerimiz paylaştıkça azalır, mutluluklarımız paylaştıkça çoğalır. Ne mutlu ki öğrencilerimiz de bunun farkında, düzenledikleri kampanyalarla zor durumda olanlara yardım eli uzatıyorlar. Vanlı depremzedeler için gerçekleştirilen kampanya bunun sadece bir örneği. Böyle altın kalpli gençlerimiz olduğu için ne kadar gurur duysak yeridir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kara gün dostları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN