Partimiz kesinlikle yanlışa olur vermez

Giriş Tarihi: 20.1.2014

A Haber'de gündeme ilişkin soruları yanıtlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar, "Bilgi ve belgeye dayalı olduktan sonra partimizde hiçbir yanlışa göz yumulmaz" dedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar katıldığı canlı yayında gündeme dair açıklamalarda bulundu. A Haber'den Can Okanar'ın sorularını yanıtlayan Hotar, HSYK'daki değişikliklerle ilgili, "Her kişi ve kurumun mesleki bir tanımı vardır. O mesleki tanım o kişi ya da kuruma belli haklar verir. Hangi kişi yada kurum bu mesleki tanımın dışına çıkarsa bunun da gereği yapılır, yapılmalıdır. HSYK görev tanımının yapması gereken fonksiyonlarının dışına çıkmıştır ve bu düzenlemeler bunun için yapılmaktadır" diye konuştu.

"HERŞEYİN FARKINDAYIZ"
Gündeme ilişkin soruları da yanıtlayan Hotar, Türkiye dünya ülkeleri liginde ilk 10'a girmeye aday bir ülke konumuna geldiğini belirtti, şöyle devam etti; "Türkiye'nin önünü kapatmaya yönelik oyun sergilenmek istenmektedir. Ancak hesap edilmeyen bir şey var oda Türkiye Cumhuriyeti'nin önceliklerini ve çıkarlarını her şeyin üstünde tutan ve siyasi kaygılarla bu çıkarlara asla zarar vermeyecek olan bir Başbakan ve onun ekibi var. Dolayısıyla bu noktada halkımızın buna sahip çıkması ve bu oyuna gelmemesi lazım. Şunun altını çizmek gerekiyor bu konuda sanki bir açıklama eksiği varmış gibi algı yaratılmaya çalışılıyor yine defalarca ilgililerimiz ve Sayın Başbakanımız başta olmak üzere şu konunun altını çizdik. Burada bir yanlışlık yapan varsa, yolsuzluk yapan varsa, kendi görev tanımının dışına çıkan varsa, bunun gereği de bugüne kadar yapıldığı gibi bundan sonrada yapılır. Yani AK Parti'nin iktidar olduğu günden bu güne kadar yaklaşık 11-12 yıllık süre içinde yanlış olduğu bilinen ispatlanan ve gereği yapılmamış tek bir örnek bile yoktur. Bilgiye belgeye dayalı olduktan sonra AK Parti bilerek yapılan hiçbir yanlışa göz yummaz ve gereğini yapar. Buradan tüm vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum, göreve geldiğinden bu yana "3 Y" diye adlandırdığımız yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar ile savaşan ve bunu önemli ölçüde başaran Başbakanımız duruşundan hiç kimse için vazgeçmeyecektir. Bu anlamda müsterih ve emin olmalarını rica ediyorum. Bunun aksi bir örneği bugüne kadar kimse veremedi, bundan sonrada veremeyecek."

ÇOCUK GELİNLERE NET CEVAP VERDİ
Nükhet Hotar, Can Okanar'ın çocuk gelinlerle ilgili sorusuna ise, "Bu konuyu tek bir kuruma, bakanlığa bağlamak doğru değildir. Herkesin bir sorumluluğu ve vebali vardır diye düşünüyorum. Bu çok geniş kapsamlı bir konu. Her ne kadar basında görünürlüğü artmasından dolayı sık rastlanıyormuş gibi olsa da bu tür olaylar dün de vardı bugün de var. Çünkü bu belki çocukların eğitiminden başlayıp onların anne-baba olmasından sonra çözülebilecek, bilinçlenmeyle üstesinden gelinebilecek bir durum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Partimiz kesinlikle yanlışa olur vermez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN