Ege'nin gururu oldu

Ege Üniversitesi'nin Acil Tıp'ta açık ara önde olduğunu belirten ATUDER Başkanı Prof. Dr. Başar Cander, "Bu yüzden Prof. Dr. Candeğer Yılmaz'ı yılın rektörü seçtik" dedi

Giriş Tarihi: 23.1.2014
Acil Tıp Uzmanları Derneği ATUDER, Ege Üniversitesi Rektörlüğü'nü ziyaret etti. Türkiye'de Acil Tıp alanının gelişmesi için katkı sağlaması nedeniyle bu yılki "Yılın Rektörü Ödülü"nü Rektör Prof. Dr. Candeğer Yılmaz'a verdi. ATUDER Başkanı Prof. Dr. Başar Cander, "Ege Üniversitesi'nin Acil Tıp'ta açık ara önde olduğunu gördük" dedi. Hastanelerin topluma katkılarıyla ilgili araştırmalar yaptığını belirten Prof. Dr. Başar Cander, "Özellikle Acil Servisler idarenin en yoğun olduğu yerler oluyor. Ege Üniversitesi'ni diğer hastanelerin Acil Servisleri'yle karşılaştırdık. Ege Üniversitesi'nin Acil Tıp'ta açık ara önde olduğunu gördük. Ege Üniversitesi Acil Servisi Türkiye'ye model olacak bir konumda. Ege Bölgesi'nin tüm yükünü kaldırabilir. Bir idareci Acil Servis'e önem veriyor ise onun bizim gönlümüzde ayrı bir yeri var. 5 bin metre kare Acil Servis'i ile örnek olarak Ege'yi gösteriyoruz" diye konuştu. Ege Üniversitesi Hastanesini diğer kurumlara örnek gösterdiklerini söyleyen Prof. Dr. Cander, "Ege Üniversitesi Acil Servisi'nde yapılan iyileştirme, yatak sayısında artış, Türkiye'ye örnek olarak dernek toplantılarımız da örnek gösteriyoruz. Acil Tıp'ın önemini bilmek ayrı bir imtiyazdır. Biz bunu gördük o yüzden size çok teşekkür ediyoruz. 2013 yılında yaptığımız araştırmalar sonucu sizi 'Yılın Rektörü' olarak seçtik" dedi.

HELİKOPTER MÜJDESİ
Üniversite adına çok mutlu olduğunu belirten Rektör Yılmaz, "Doçent kadrosuyla acil serviste yardımcı doçent olarak nöbet tutan bir geçmişe sahibim. İşin işleyişlerini ve zorluklarını biliyorum. Acil Servisimiz yoktu. Yönetimde benim ilk yaptığım şey Acil Servis'le ilgilenmek oldu. Yeni Acil Servisimiz açıldı. Aşağı yukarı iki yıla yakındır servisimize ilişkin şikayetler de büyük ölçüde azaldı. Acil Servis'te ambulansın girebileceği büyüklükte girişler yaptık. Yakında servisimize helikopter de inebilecek. Bu sayede hastaları en hızlı şekilde tedavi edebileceğiz" diye ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege'nin gururu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN