Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her şey bilim için

Araştırmalara her türlü desteği sağladıklarını belirten Rektör Çevik, "10 bin lirayı bulan teşvikler veriyoruz. Tek amacımız var, o da ülkemize yeni buluşlar kazandırmak" dedi

Giriş Tarihi: 23.1.2014
Bilimin, araştırmaların ve buluşların dünya çapındaki adresleri arasına girme hedefiyle kurulan Gediz Üniversitesi, bu yolda emin adımlarla ilerliyor. İzmir Seyrek'teki kampüste, bilimin her dalı için laboratuvarlar bulunuyor. İzmir'in ilk, Türkiye'nin de 5'inci uluslararası standartlardaki nanoteknoloji laboratuvarı da bunlardan biri. Yeni cihazlarla sürekli geliştirilen bu laboratuvarlarda Türk ve yabancı bilim insanlarıyla öğrenciler araştırmalar yapıyor. "Gediz Üniversitesi Bilimsel Etkinliklere Katılım ve Bilimsel Yayınları Teşvik Uygulaması"yla onlara her türlü destek sağlanıyor. Yürütülen projeler kapsamında, yurtdışı çalışmaları da dahil tüm ihtiyaçlar karşılanıyor. Uluslararası yayınlarda makalesi yayımlananlara 10 bin TL'yi bulan teşvikler veriliyor. Ayrıca araştırma yapan akademisyenlerin ders yükü hafifletiliyor, öğrencilerini de çalışmalarına ortak etmeleri, uygulamaya ağırlık vermeleri sağlanıyor.

YARINI DÜŞÜNÜYOR

Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik, bu çabaların meyvelerini yakın gelecekte alacaklarını dile getiriyor. Üniversitelerin sadece eğitim verilen yerler olmaması gerektiğinin altını çizen Rektör Çevik, "Üniversite denince bilim üretilen, buluşlar yapılan yerler akla gelmeli. İşte bunu hayata geçirmeye çalışıyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana geçen 5 yılda önce uluslararası standartlarda fiziki ortamlar oluşturduk, sonra da alanında uzman bilim insanlarını üniversitemize kazandırdık. Şimdi sıra buluşlara imza atmaya geldi. Her şey gelecek için. Bugünü değil, yarınları düşünüyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her şey bilim için
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN