Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Menemen'de değişim 30 Mart'ta başlayacak

Giriş Tarihi: 24.1.2014

İlçe ziyaretleri kapsamında dün Menemen'e giden AK Parti adayı Binali Yıldırım, belediyenin astırdığı, 'Menemen değişecek' afişlerini gösterdi, "Başkan'a Allah söyletmiş. Menemen'de 30 Mart'ta değişim olacak, hizmet ekibi gelecek" dedi

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım seçim çalışmalarına dün Menemen'de devam etti. Menemen'de ilçe başkanlığı binasından halka seslenen Yıldırım, İzmir'in kurtuluşunun 9 Eylül olduğuna dikkat çekti; "Menemen'in de, İzmir'in de değişim günü 30 Mart'tır" dedi. Yıldırım, Belediye Başkan adayı Mehmet Bilal Kaplangı'nın da eşlik ettiği Menemen ziyaretinde şunları söyledi: "Biz 'İşimiz hizmet, gücümüz millet' diye yola çıktık. Biz siyasetten anlamayız. Bizim için siyaset eşittir halka, millete hizmettir. 11yıldır yaptıklarımız, bundan sonra yapacaklarımızın teminatıdır. Söz vererek yerine getirmeden karşınıza gelmeyenlerden değiliz. Sözlerini yerine getirenlerin arasında yer alarak sizlerdeniz. Bir önceki seçimlerde verilen sözler var. Listeye baktım. 29 madde var. Bir tane yapılmış yok. Biz hamasetle, husumetle siyaset yapmayacağız. Biz hizmetle siyaset yapacağız. Gönüllere yol yapacağız. Sevgi, samimiyet ve saygı ile yapacağız. Aynı düşünmesek bile birbirimizi seveceğiz. Bu topraklar ecdadımızın mirasıdır."

"SOLUK ALACAK"
Menemen Belediye Başkan adayı Kaplangı'nın ilçeye eğitim ve sağlık alanında hizmetler yaptığını hatırlatan Yıldırım; sözlerini şöyle sürdürdü: "Menemen'de Kaplangı, namı diğer Mehmet Baba. Menemenli kardeşiniz. İşte karşınızda babası ile iki kuşak Menemenli. Menemen'e eğitimden sağlığa hizmet etmiş herkese dokunmuş Mehmet Kaplangı ile geliyoruz. İzmir'in kurtuluşu 9 Eylül'dür. İzmir'de, Menemen'de değişim 30 Mart'tır. Zaten Menemen başkanı afişleri asmış, 'Menemen değişecek' diyor. Allah söyletti. Merak etme Başkan. Menemenliler senin bu isteğini yerine getirecek. Menemen'de yeni bir heyecan yeni bir hizmet aşkı ile iş başına gelecek. Tecrübeli adayı doktorumuz ile birlikte Menemen'e hizmet siyaseti ile yeni bir soluk kazandıracağız." Yıldırım daha sonra, ilçede faaliyet gösteren ve yurtdışına kayısı, incir, üzüm ve bazı tarım ürünleri ihracatı gerçekleştiren firmayı ziyaret etti. Esnaf ziyaretlerinde de bulunna Yıldırım, bir kahvehanede okey oynadı, çocuklarla sohbet etti, "Karneler nasıl, iyi mi?" diye sordu. Çocukların karnelerini yarın alacaklarını söylemesi üzerine, "Bizim karneye çok var. Biz martın sonunda alacağız" dedi.

GEDİZ'İN DURUMU

Gediz Nehri'ndeki kirlilikle ilgili Büyükşehir Belediyesi'nin topu hükümete attığı yönündeki sorulara ise Yıldırım, şu yanıtı verdi: "Bir sorun ortaya çıktığında sürekli suçu başkalarına atmak, mazeret üretmek İzmir'in sorununu ortadan kaldırmıyor. Biz böyle bir şey yapmayacağız. Buradaki sorun kimi ilgilendiriyorsa ilgilendirsin, bunun muhatabı kendimiz olarak kabul edeceğiz ve gereğini yapacağız. Az önce bir vatandaşımız İZSU ile ilgili şikayette bulundu. Bizim işimiz değil diyebilir miyiz? Diyemeyiz. Çünkü hemşehrimizin sorunudur. Defalarca üzerinde durmuş ama ilgi görmemiş. Şimdi biz onun gereğini yapacağız. Kafa karıştırmaya gerek yok. İzmir sınırları içinde hangi sorun olursa olsun belediye başkanı 'Beni ilgilendirmiyor' diyemez. İlgilendirecek makamları zorlayıp sorunu çözmekde görevidir. Şu anda sorumluluktan kaçmak mazereti başkasının üzerine yıkma zamanı değildir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Menemen'de değişim 30 Mart'ta başlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN