Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ölümü hissetti yaşama tutundu

Ender rastlanan still hastalığına yakalanan Türkay Gür, zatürre de geçirince ölümü yakından hissetti. Medicalpark Hastanesi'nde özel yöntemle tedavi edilen Gür, sağlığına kavuştu

Giriş Tarihi: 24.1.2014
İzmir'de yaşayan ender rastlanan still hastalığına yakalanan ve savunma sistemi baskılanarak tedavi edilen 71 yaşındaki Türkay Gür, aynı zamanda zatürreye yakalanınca ölümle burun buruna geldi. İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Medicalpark Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Gür, yaşama yeniden tutundu. Dört aydır ender rastlanan still hastalığıyla mücadele eden Türkay Gür, enfeksiyona karşı direnci düşük olduğu için zatürreye yakalandı, hastalığı ağırlaştı. Doktorların enfeksiyona yakalanırsa ölebileceğini ve çok dikkat etmesi gerektiğini söylemelerine rağmen zatürreye yakalanan Gür, İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Medicalpark Hastanesi'nde yoğun bakıma kaldırıldı. Gür, yapılan müdahalelerle yaşama yeniden tutundu, sağlıklı bir şekilde taburcu edildi. Türkay Gür, still hastalığı yüzünden çok sıkıntılı günler geçirdiğini belirtti, şöyle konuştu:

ÖLÜM KORKUSU YAŞADI
"Enfeksiyona yakalanırsam ölebileceğimi daha önceden biliyordum. Zatürre hastalığına yakalandığımda ölüm korkusu yaşadım ve ölmemek için makineye bağlı olmama rağmen uyumadım. Makineye ve doktorlara yardımcı olmak için gayret ettim. Doktorların yardımı ve kendi gayretimle tekrar yaşama tutundum. İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Medicalpark Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon A.D. Başkanı Doç. Dr. Tayfun Adanır ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Yrd.Doç. Dr. Tolga Öz'e çok teşekkür ediyorum." İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Medicalpark Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon A.D. Başkanı Doç.Dr. Tayfun Adanır ise, "Bu tür genel durumu düşkün savunma sistemi baskılanmış hastalarda tedavi çok zor olur. Ancak biz, hastamızda NİMV denilen özel bir yöntem ile hastamızla iş birliği yaparak tedavisini başarıyla gerçekleştirebildik. Tabi bu tür ileri uygulamalar yapabilmek için yoğun bakımda alt yapının ve deneyimin yeterli olması gerekiyor. Bizim yoğun bakımımızda kırktan fazla yoğun bakım yatağı ve ileri teknolojik cihazlarla bu tür zor tedavileri uygulayabilmekteyiz " diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ölümü hissetti yaşama tutundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN