Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pansuman projeler yapmıyoruz

AK Parti adayı Binali Yıldırım, Egeli Sabah'ı ziyaretinde, İzmir için kenti hareketlendirecek projeler yapacaklarını söyledi, "Çünkü biz, pansuman projeler yapmıyoruz" dedi

Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Egeli Sabah'a yaptığı ziyarette İzmir'de yerel yönetimler ile İzmirliler arasındaki ilişkilerin sağlıklı yürümediğini söyledi, "Bu sorunu çözmeden hiçbir şey düzelmez. İlk olarak bu sıkıntıyı çözmemiz gerekiyor" dedi. Pansuman projeler yapmadıklarını söyleyen Yıldırım, "İzmir diğer şehirlere göre biraz içine kapanmış durumda. Bunun sebeplerini biliyoruz. Yatırımcıların kafasındaki kente yönelik endişeleri gidermemiz gerekiyor. Biz ses getirecek projeler yaparız. Yapacağımız projeler ile şehirde başta turizm olmak üzere her alanda hareketlilik olacak" dedi.

4 OÇAK'TA BAŞLADI

Yıldırım, 4 Ocak'ta start verdiği seçim çalışmaları kapsamında yerel seçim çalışmaları kapsamında kentteki ilk ziyaretlerini iş dünyasına yaptı. Yıldırım, iş dünyası ziyaretlerinin ardından sırasıyla Selçuk, Efes, Tire, Beydağ, Kiraz, Kaymakçı, Ödemiş, Bayındır, Kınık, Poyracık, Bergama, Dikili, Balıklıova, Karaburun, Foça, Çeşme, Urla, Sığacık ve Seferihisar'a gitti. Yoğun programının arasında Egeli Sabah'ı da ziyaret eden AK Parti adayı Binali Yıldırım, yazı işleri ekibimize çarpıcı açıklamalarda bulundu. İzmir'in kendi içine kapanmış bir şehir olduğunu ifade eden Yıldırım, şunları söyledi: "İzmir yılda 1,5 milyon misafir ağırlıyor. Bu da nüfusunun yarısı eder. Antalya'nın nüfusu 1 milyon olmasına rağmen her yıl 12 milyon misafir ağırlıyor. İstanbul nüfusunun 1,5 katı misafir ağırlıyor. İzmir diğer şehirlere göre biraz içine kapanmış durumda. Bunun sebeplerini biliyoruz. Yatırımcıların kafasındaki kente yönelik endişeleri gidermemiz gerekiyor. Yapacağımız projeler ile şehirde hareketlilik olacak" dedi. Yıldırım, "İzmir, 'şunun veya bunun kalesidir' gibi ideolojik söylemler kente olan ilgiyi ve merakı azaltıyor. Şehir bir kesime aitmiş gibi bir misyon yükleniyor. O zaman da 'Ben istenmediğim şehre neden gideyim?' diye algı oluşuyor."

"İLLAHLAH DEMİŞ"
İzmir' deki pus ve hava kirliliğinin bu şehrin kaderi olmaması gerektiğinin altını çizen Yıldırım, "Kentteki doğalgaz firması İllallah etmiş. Adamlar kapı kapı dolaşıp izin almaya çalışıyor. İşler bu kadar zorlaşırsa nasıl yürüyecek? Sokağa çıkıyorsunuz, insanlar sürekli ruhsat ve imarla ilgili şikayet ediyor. Vatandaş şikayetlerini dile getirince de işleri yarıda kalıyor. İzmirli, bu belediyeye hiçbir yerde görülmemiş destek veriyor. Sayın Başkan da 'Yüzde 60 ile seçimi alacağız' diyor. Önce geçtiğimiz seçimlerde aldığı yüzde 56'nın hakkını verip daha sonra fazlasını istemesi gerekiyor. Takım çalışması olmadan bu işler yürümez. Yüzde 56 ile gelmiş bir belediye, birbiri ile uğraşmaktan iş yapmaya vakit bulamıyor. İzmir ve İzmirliler buna layık değil. İhtirasa lüzum yok. Aldığın oyun hakkını vereceksin" dedi. "Seçimden AK Parti'nin zaferle çıkması durumunda, mevcut belediye çalışanlarını işten çıkaracağımıza yönelik bir propaganda yapıyorlar" diyen Yıldırım, böyle bir şeyin olmadığını söyledi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ulaştırma Bakanlığı'nda göreve geldiğimizde 100 bin kişi içinden kaç kişinin yeri değişti? Adam ömrünü vermiş ama tanımadığı bir kişi gelip tepeden inme yönetici oluyor. Böyle olunca da insanda çalışma isteği ve moral kalmıyor. Bu kabul edilemez. İdeolojiyi işin önüne alırsanız olmaz. Göreve geldiğimde personel ile konuşmamda, 'Ben isteseniz de istemeseniz de burada bakanım. Bunu kabul edin. Bunu sürekli sorgularsanız bu iş yürümez, tabii ki ayrılıklar olur. Ancak işini yapan insana diyeceğimiz yoktur' diye konuştum."

OTOYOLU İNCELEDİ
İzmir'deki yoğun yağışa rağmen seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Binali Yıldırm, dün İzmirİstanbul Otoyol Şantiyesi ve Kemalpaşa esnafına bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Yıldırm ilk olarak İzmir-İstanbul Otoyolu Belkahve Şantiyesi'nde incelemeler yaptı. Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan'ın da katıldığı ziyarette Yıldırım, işçilerle sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi. Ardından Kemalpaşa'daki Vana Döküm fabrikasında personelle öğle yemeği yedi, AK Parti Kemalpaşa Belediye Başkan adayı Arif Uğurlu'yu tanıttı. Daha sonra Kemalpaşa Kültür Sarayı'nda partililer ve muhtarlar ile bir araya geldi, dert ve sıkıntılarını dinledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pansuman projeler yapmıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN