"Yeni arsa üretilmezse inşaat sektörü büyümez"

Giriş Tarihi: 27.1.2014

Müteahhitler Federasyonu Başkanı Nasır, seçimden sonra yeni arsa üretimi ve kentsel dönüşüme öncelik verilmesini istedi, "Dönüşümün hız kazanacağını düşünüyorum" dedi

Müteahhitler Federasyonu (MÜFED) Başkanı Necip Nasır, inşaat sektörünün 2013 yılını yüzde 6 büyümeyle kapattığını söyledi, "Bunun nedeni İzmir'de yeni inşaat yapılacak arsa olmamasıdır. Yeni arsalar üretilmezse büyüme de istenen oranda olmaz" dedi. Yerel seçimlerden sonra İzmir'in kentsel dönüşüm konusundaki durumunun netlik kazanacağını ifade eden Nasır, ilçe belediye başkanlarının bu konudaki tutumlarının belirleyici olacağını dile getirdi. Seçim ortamından dolayı yerel yöneticilerin kentsel dönüşümle ilgili frene bastığını vurgulayan Nasır, sözlerini şöyle sürdürdü: "İzmir'de inşaat sektörünün potansiyelini gerçek anlamda ortaya çıkaracak kentsel dönüşüm, tam anlamıyla yaşama geçirilemedi. Kentsel dönüşümdeki en büyük etken, yerel yönetimlerin seçimden sonraki tutumları olacak. Çünkü bir ilçenin sorunlarını sosyal ve kültürel yapısını en iyi bilen kişiler yerel yöneticilerdir" diye konuştu.

"CAN VERECEK"
Nasır: Kentsel dönüşümden sonra yaşama geçirilecek projelerin, İzmir ekonomisine can vereceğini düşünüyorum. 200 sektöre ve 4 - 5 bin kalem malzemeye ulaşan inşaat sektörünü canlandıracak projelere imza atacağız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Yeni arsa üretilmezse inşaat sektörü büyümez"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN