98 kitap okudu bilgisayarı kaptı

Seferihisar Çocuk Belediyesi'nin en çok kitap okuma yarışmasının birincisi, dört ayda 98 kitap okuyan Eğlaz Özden oldu. Eğlaz'ı tebrik eden Başkan Soyer, bilgisayar hediye etti

Giriş Tarihi: 28.1.2014
Seferihisar Belediyesi'nin kurduğu Çocuk Belediyesi karne gününde büyük heyecan yaşadı. Ağustos-Aralık döneminde en çok kitap okuyan çocuğun belirlendiği yarı yıl tatilinde ödüller çocuklarla buluştu. Seferihisar Çocuk Belediyesi'nin çocuklar arasında başlattığı en çok kitap okuma kampanyasının birincisi, dört ayda 98 kitap okuyan Eğlaz Özden oldu. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Eğlaz'ı sürpriz bir şekilde evinde ziyaret etti, bilgisayar hediye etti.

ÜCRETSİZ EĞİTİM
En çok kitap okuduğu tespit edilen Muharrem Gülpınar öğrencisi Eğlaz Özden, (13) çocuklar arasında birinciliği kazanırken büyük ödülün de sahibi oldu. Dereceye giren çocuklara 25'er kitaplık setler hediye eden Başkan Soyer, Eğlaz'ı Çolak İbrahim Bey Mahallesi'ndeki evinde ziyaret etti, sürpriz hediye olan bilgisayarı verdi. Hediye karşısında çok şaşıran Eğlaz, Başkan Soyer'e sarılarak teşekkür etti. Belediye Başkanı Tunç Soyer'i evlerinde ağırlamaktan onur duyduklarını söyleyen baba Hakim Özden, "3 yıl önce Ağrı'dan göç ettik. Ben inşaatlarda çalışıyorum. 6 kız ve bir erkek çocuğum var. Hepsinin en iyi eğitimi alması için çabalıyorum. Seferihisar Belediyesi'nin Çocuk Belediyesi'yle tanışmamız bizim için dönüm noktası. Çocuklarımız bu sayede birçok ücretsiz eğitimden faydalanıyor. Şimdi de bilgisayarları oldu. Artık hep birlikte daha çok şey öğrenecekler, sizlere minnettarız" dedi. Çocukların önünü açmaya, onlara yol göstermeye çalıştıklarını belirten Soyer, "Onların okuması ve bilinçli bireyler olması için sürekli çalışmak zorundayız.

BİLGİSAYARINA KAVUŞTU
Çocuk Belediyemizdeki etkinliklerle ve olanaklarla çocuklarımızın ufkunu genişletmek için çalışmaya devam edeceğiz" dedi. Ödülünü alan Eğlaz Özden kuzenlerini de yanına çağırarak kurulan bilgisayarın tadını çıkarmaya başladı. Seferihisar Belediyesi'nin kurduğu Çocuk Belediyesi'nde Ağustos ayında yapılan yeni kütüphane düzenlenmesi sonrasında 4 ayda 107 çocuk kitap aldı ve toplam 749 kitap okundu. Çocuklar, okudukları kitaplar hakkında 5-10 cümle arasında düşüncelerini yazarak Çocuk Belediyesi Dergisi'nin içeriğini hazırlıyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
98 kitap okudu bilgisayarı kaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN