'Doğruluğun kalesi yıkılmaz'

Giriş Tarihi: 28.1.2014

Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, Torbalı ziyaretinde, "Doğru sarsılır ancak asla devrilmez. Biz 10 yıldır göğsümüzü gere gere dolaşıyoruz" dedi

Torbalı'nın Subaşı, Çaybaşı, Yazıbaşı ve Ayrancılar mahallelerini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Bu kentin dağında, ovasında 10 yıldır tek başımıza, göğsümüzü gere gere dolaşıyoruz, yine dolaşacağız. Çünkü biz çiğ et yemedik" diye konuştu. Kentin ihtiyaç ve sorunlarını vatandaşlarla bire bir yaptığı toplantılarla yerinde tespit ettiklerini söyleyen Kocaoğlu, göreve geldiğinden bu yana klasik belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra İzmir'de yerelde kalkınmayı hedeflediklerini de vurguladı. Kocaoğlu, amaçlarının başta gençler olmak üzere bu kentteki herkesin lokmasını büyütmek olduğunu söyledi, sözlerini şöyle sürdürdü: "10 yıldır hiçbir ayrım yapmadan, herkese aynı nazardan bakarak çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Bütün ilçe belediye başkan adaylarımız kesinleştikten sonra hep birlikte bir taahhütname imzalayacağız. Köy tüzel kişiliklerinin, beldesi kapanacak beldelerin mallarını da böylece koruma altına alacağız. Her yaz olduğu gibi, bu yaz aylarında da tarla yollarını asfaltlayacağız. Köylünün emeğine sahip çıkacağız. Böylece üreticimiz ürününü vakit kaybetmeden, bozulmadan yerine ulaştıracak."

"BİZİ İZMİRLİ KORUDU"
Konuşmasında İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan operasyona da değinen Başkan Kocaoğlu, mahkeme sürecinin hala devam ettiğini hatırlattı. 397 yılla yargılandıklarını söyleyen Başkan Kocaoğlu, "Yok yere operasyona tabi olduk. 300 arkadaşımız poliste ifade verdi, 130 arkadaşımızın mahkemesi devam ediyor. Bizi kimse korumadı; tam tersi üstümüze geldiler. Ama biz bütün bunlara rağmen, namusumuzla, şerefimizle, itibarımızla dimdik ayaktayız. Bizi İzmirli hemşehrilerimiz korudu. Adliyeye 50 bin kişi boşu boşuna koşmadı. Doğru sarsılır ama asla devrilmez. Doğrunun kalesi yıkılmaz. Biz bu kentin dağında, ovasında 10 yıldır tek başımıza göğsümüzü gere gere dolaşıyoruz. Yine dolaşacağız. Çünkü biz çiğ et yemedik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Doğruluğun kalesi yıkılmaz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN