Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konak'ta tohumlar fidana, fidanlar ormana dönüşüyor

Konak Belediyesi'nin Tema Vakfı ile birlikte yürüttüğü 'Tohumdan Fidana' kampanyasında beş yıldır tohumları toprakla buluşturuyor.

Giriş Tarihi: 28.1.2014 12:29
Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi, doğa sevgisine beşinci kez ev sahipliği yaptı. Konak Belediyesi, Tema Vakfı ve Güzelyalı Kültür ve Sanat Derneği işbirliğinde, 250 fıstık çamı tohumu çocuklara armağan edildi. Güzelyalı Kültür Merkezi kurslarına devam eden çocukların katıldığı kampanyada Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan ayrıca 500 fidanı da oluşturulacak orman için çocuklara armağan etti.

Tohumdan Fidana kampanyası için Güzelyalı Kültür Merkezi Nazım Hikmet Salonu'nda buluşan çocukların her birine Konak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından hazırlanan saksılar içinde toprak verildi. Güzelyalı Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Sabri Özazar'ın anlatımıyla tohumların toprağa nasıl ekileceğini öğrenen çocuklar, fidanların yeşereceği günü heyecanla beklediklerini ifade ettiler.

Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan kampanyaya katılan çocukları kutlayarak şunları söyledi:
'Toplumun geleceğinden hiçbir zaman şüphe etmiyorum çünkü geleceğin teminatı çocuklarımız ve çocuklar şimdiden geleceği yapılandırıyorlar. Mavi kapak kampanyamızdan, ambalaj atıklarına; atık pilden bitkisel yağ atıklarına, bugüne kadar çevre adına, doğa adına başlattığımız her kampanyaya en çok çocuklar sahip çıktı. Tohumdan fidana kampanyasına da gördüğünüz gibi yine çocuklarımız öncülük ediyor. Onlarla hem gurur duyuyorum hem de büyüklerine de güzel bir mesaj ilettiklerini düşünüyorum.'
Beş yıldır aksamadan devam eden kampanya sonunda çocukların yetiştirdiği fidanlarla İzmir'in nefesini tazeleyecek yeni bir orman oluşturulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konak'ta tohumlar fidana, fidanlar ormana dönüşüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN