Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nefesler tutuldu

İzmir'de KSK ve Göztepe'de yaptırılacak statların ihaleleri bugün ve yarın gerçekleştirilecek. Sözleşme imzalandıktan sonra 5 gün içinde yer teslimi yapılacak statlar, 700 günde bitirilecek

Giriş Tarihi: 28.1.2014
Ve yıllardır beklenen süreç başlıyor. İzmir'de yapılacak Karşıyaka ve Göztepe statları için ilk somut adımlar, atılıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile imzalanan protokoller kapsamında Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 15 biner kişilik olarak inşa edilecek Karşıyaka Stadı'nın ihalesi bugün, Göztepe Stadı'nın ihalesi de yarın gerçekleştirilecek. İhale ilanına göre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 5 gün içinde yer tesliminin yapılacağı statların 700 gün içinde bitirilmesi planlanıyor.

KAMP EĞİTİM MERKEZİ

Karşıyaka'ya 15 bin kişilik statla kamp eğitim merkezi ve il müdürlüğü hizmet binası da yapılacak. 158 kişilik loca tribünü, 881 kişilik VIP tribünü, 482 kişilik protokol tribünü, 813 kişilik basın tribünü ve 18 kişilik engelli tribününün bulunacağı stadın kuzey, güney ve doğu yönünde seyirci girişleri yer alırken, batı yönü sporcu, basın, VIP, protokol ve loca girişleri için ayrıldı.

ENERJİ ÜRETİLECEK

Göztepe Stadı'nın yapımında İzmir ikliminin genel özellikleri etkili olacak. Seyirci fuayelerinin ve çimlerin doğal yollarla havalandırılabilmesi, doğal ışık alabilmesi için cephelerde ve çatıda yarı geçirgen malzemeler kullanılacak. Yağmur suyunun çatıdan kanallarla tahliye edilerek bodrum katta havuzlarda arıtılıp tekrar sistemde kullanılması amaçlanıyor. Çatıda paneller kullanılarak sürdürülebilir enerji kaynaklarından faydalanılacak. 300 kişilik protokol, 500 kişilik VIP, 250 kişilik basın tribünü ve engelli vatandaşlar için 75 koltuğun yer alacağı statta 12 asansör ve 500'ü kapalı olmak üzere 600 araçlık otopark ile 10 araçlık otobüs parkı yer alacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nefesler tutuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN