Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayırlı olsun

Karşıyaka'nın ardından 15 bin kişilik Göztepe Stadı'nın da ihalesi dün yapıldı. 15 firmanın teklif verdiği ihalede sonucun 1 ay içinde belli olacağı açıklandı

Giriş Tarihi: 30.1.2014
Göztepe taraftarlarının sabırsızlıkla beklediği yeni stat için ihale dün yapıldı. Karşıyaka Stadı'nın ihalesinin tamamlanmasının ardından dün de Ankara'da sarı-kırmızılı kulübün Gürsel Aksel Stadı'nın yerine yaptırılacak stadın ihalesi gerçekleştirildi. TOKİ'nin 53.873.921 milyon lira muhammen bedel biçtiği stat için 15 firma teklif sundu. Ali Acar İnşaat, Doyap Yapı, Rit İnşaat, Özoğuz İnşaat, Didoy-Ray Yapı, Demars İnşaat, Elron İnşaat, Veron Dış Ticaret, Sarıdağlar İnşaat, Alver İnşaat ve Çakır İnşaat teklif verdi. Gayda İnşaat, Nuhoğlu İnşaat ve Kayasan Yapı'nın teklifleri, sınır değerin altında kaldı. Sarı-kırmızılı camianın merakla beklediği ihalenin sonucu, yaklaşık 1 ay sonra netlik kazanacak. İki İzmir kulübü için yapılan ihalelerde Karşıyaka stadı için TOKİ, 53.578.136 milyon lira muhammen bedel belirlemişti.

ÖZELLİKLERİ SÜPER
Göztepe Stadı'nda seyirci fuayelerinin ve çimlerin doğal yollarla havalandırılabilmesi, doğal ışık alabilmesi için cephelerde ve çatıda yarı geçirgen malzemeler kullanılacak. Yağmur suyunun çatıdan kanallarla tahliye edilerek bodrum katta havuzlarda arıtılıp tekrar sistemde kullanılması amaçlanıyor. Çok amaçlı stadyumda, restoran, büfe gibi sosyal alanların yanı sıra çoklu bilet satış gişeleri bulunacak. Stadyum çevresi yaya dolaşım alanı olarak tasarlandı. Göztepe'nin butik stadında 300 kişilik protokol tribünü, 500 kişilik VIP tribünü, 250 kişilik basın tribünü ve engelli vatandaşlar için 75 koltuğun yer alacağı stat toplamda 15 bin seyirci kapasiteli olacak. 12 asansörün bulunduğu statta 500'ü kapalı olmak üzere 600 araçlık otopark ve 10 araçlık otobüs parkı yer alacak. UEFA standartlarında inşa edilecek stat, futbol müsabakalarının yanı sıra, ekonomik anlamda eğlence merkezi ve olası doğal afetlerde sığınak olarak da kullanılabilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayırlı olsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN