Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İşi bilen kişilerle hedefe uzanacağız'

MHP İzmir Büyükşehir adayı Murat Taşer, İTO ziyeretinde yerel yönetimin beceriksizliğinden yakındı, "En çok üzüldüğüm konu, kentin Konya'dan geri kaldığı söyleniyor. Bu söylemleri İzmirli hak etmiyor" dedi

Giriş Tarihi: 1.2.2014
MHP İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, MHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Taşer, MHP Karşıyaka Belediye Başkan adayı Lütfi Kılıç, MHP Konak Belediye Başkan adayı Adil Özyiğit, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş'a nezaket ziyaretinde bulundu. Parti yöneticileri ve İTO Meclis üyelerinin de yer aldığı toplantıda konuşan Başkan Demirtaş, oda olarak her partiye eşit mesafede durduklarını belirtti, "Umarım kazanırsınız ve birlikte İzmir'le ilgili projeler gerçekleştirme imkanı elde ederiz. Biz elimizdeki her türlü projeyi paylaşmaya hazırız, istediğiniz her çalışma için araştırma ekibimiz de size yardımcı olacaktır. Sayın Tanrıkulu'na İTO olarak çok şey borçluyuz. Özellikle sanayi ve ticaret bakanlığı döneminde çok önemli projelere imza atmıştır" dedi. Konak Belediye Başkan adayı Adil Özyiğit ile Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Lütfi Kılıç'ın aynı zamanda İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi olduklarını hatırlatan Demirtaş, bu şekilde daha çok oda üyesinin siyasette yer almasını istediklerini belirtti, başarı diledi.

"SORUNLARI BİLİYORUM"
İzmir'de belediyecilik bilgisi konusunda taviz vermeyeceğini söyleyen Murat Taşer, "Çekirdekten belediyeciyim. İzmir'in 25 ayrı kriz noktasının nerede olduğunu, bir rüzgar estiğinde rögarların ne kadar kalkacağını hepsini bilirim. Bilmediğim konuları da bilen insanlarla çalışarak her şekilde telafi ederim. En çok üzüldüğüm konu İzmir'in Konya'dan geri kaldığı söyleniyor. İzmir Konya'dan geri kalmadı siz geri bıraktınız" dedi. Yerel yönetimde de sorunlar olduğunu aktaran Taşer, belediye bütçesinin belediye şirketlerinin borçlarını kapatmaya ancak yettiğine dikkat çekti. MHP İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, Ticaret Odası'nın kentteki ticari ve ekonomik gelişiminde büyük bir yere sahip olduğunu söyledi, "Başkanımız bize her zaman yardımcı olmuştur. Onun bize sağladığı, aktardığı raporlar ve önerilerle Ankara'da yere basan projeler yapma şansımız oldu. Bu anlamda Başkan Demirtaş'a çok teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İşi bilen kişilerle hedefe uzanacağız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN