Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emekliye ceza şoku

İzmirli emekli işçi Atilla Soylu'ya hiç gitmediği İstanbul'dan cezalarıyla birlikte 1655 liralık su borcu bildirimi geldi. Soylu, "Gerçekten de bir şok yaşadım" dedi

Giriş Tarihi: 3.2.2014
Hayatı boyunca hiç İstanbul'a gitmeyen İzmirli 78 yaşındaki işçi emeklisi Atilla Soylu'ya, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Genel Müdürlüğü'nden su borcu bildirimi gönderildi. İSKİ Kartal Şubesi tarafından Soylu'ya gönderilen ihtarnamede Soylu'nun Kartal'da oturduğu iddia edilen evdeki su borcunu ödemediği için kuruma yasal faizleriyle birlikte 1655 lira borçlu olduğu belirtildi. Soylu'ya borcunu ödemesi için 30 günlük süre tanıyan İSKİ, "Eğer bu sürede borç ödenmezse haciz işlemi başlatılacak" uyarısında bulundu.

İ'SİNİ BİLE BİLMEM
Hayatı boyunca hep İzmir'de yaşadığını belirten Soylu, Foça Gerenköylü olduğunu daha sonra İzmir'e yerleştiğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi şirketi ESHOT'tan emekli olduğunu belirten Soylu, "Hayatım boyunca İstanbul'a ne gittim ne de İstanbul'u bilirim. Bırakın Kartal'ı İstanbul'un 'İ'si'ni bile bilmem. Daha 1 hafta önce anjiyo oldum. Kendimi toparlayamadan İSKİ'den gelen yazıyla büyük şok yaşadım. Yazının altında imzası bulunan İSKİ Kartal Şube Müdürü Rasim Şengül ve Kaçak Su Borç Takip Şefi Mustafa Yesir'e telefonla ulaşmaya çalıştık fakat sekreterlerini aşamadık. Ortada büyük bir yanlışlık var ve bunun bir an önce giderilmesi için hukuki girişimde bulunacağız" diye konuştu.

TEBLİGATTA NE YAZIYOR?
İSKİ Kartal Şubesi tarafından Soylu'ya gönderilen tebligatta yazılanlar şöyle: "9 Ocak 2014 tarihi itibariyle 467 lira su, 923 lira 76 kuruş gecikme cezası, 7.5 lira açma kapama parası, 194 lira tahakkuksuz borç, çevre ve temizlik vergisi ile birlikte toplamda 1655 lira 72 kuruş borcunuz bulunmakta. İSKİ, 2560 sayılı Kuruluş Kanunu ile kendisine verilen görevleri su ve çevre yatırım gelirleriyle yerine getirmektedir. Borçlarınızı ödememeniz devamlılığı esas olan kamu hizmetlerinin aksamasına sebep olmaktadır. İhtarnamenin tebliğ tarihinden itibaren 30 gün içinde borcun ödenmemesi halinde, ilgili kanun ve cebir hukuk çerçevesinde mallarınıza haciz uygulayacağımızı ihtar ederiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emekliye ceza şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN