Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Gönül birliği olmalı'

Seçim çalışmalarını sürdüren AK Partili Yılmaz, Çiğli Belediyesi'ni eleştirdi, "Onların 15 yılda yapamadığını biz 5 yılda yapacağız" dedi

Giriş Tarihi: 4.2.2014
AK Parti Çiğli Belediye Başkan adayı Adnan Yılmaz, Çiğli'deki İzmir Trakyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti. Ardından da Ege Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği'nin Karşıyaka temsilciliği açılışına katıldı. Adnan Yılmaz, İzmir Trakyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Bahattin Kılıç'ın merkezde bir otopark, engelli asansörü, sinyalizasyon, toplu ulaşım güzergah sorunları, metronun alt ve üst geçit sorunları, trafik denetiminin artması gibi taleplerini değerlendirdi. Derneklerin sosyal bütünlüğü sağlamaktaki önemine işaret eden Yılmaz, "Çiğli'de 70-80 tane dernek var, bunlardan 10 tanesi faaldir. Amaçları kültür ve dayanışma, bir araya gelerek sorunları çözmektir. Fakat gelinen nokta şudur ki; hiç bir dernek, hayal ettiği sistemi oturtamamıştır. Bizim görevimiz bütünlüğü sağlayıp bir çatı altında toplamaktır. Festivaller, piknik alanları, hangi yöreye aitse o yörenin kıyafetlerinin kültürlerinin festivaller de tanıtılması... Bizim bakış açımız sosyal bütünlüğü sağlamak, sahadaki insanları bir araya toplayabilmektir" dedi.

"BORÇ ARTIYOR"
Çiğli Belediyesi'nin işçi alımına ve borç içerisinde olduğuna dikkat çeken Yılmaz; "Belediyeye 44 işçi alındı. Bundan kimsenin haberi yok, bu işler burada insan sayısına göre planlanmıyor. Bazı işleri gönül birliğiyle paylaşmalıyız. Belediye gırtlağa kadar borçta, seçim için 2 aylığına eleman alıyorlar. Fakat yaptıkları hiçbir üretim yok. İZBAN yaptılar, yolları uzattılar, vatandaş her konuda sıkıntıda. Bizlerin söylediği tek şey; onların 15 yılda yapamadıklarını biz 5 yılda yapacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gönül birliği olmalı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN