İzmir'de yapacak çok işimiz var çok

Bayraklı'daki Manisalılar Derneği'ni ziyaret eden Binali Yıldırım, "Bu şehre kim bir hizmet yaptıysa başımızın üstünde yeri var. Ancak hiç kimse bana, 'İzmir'i uçurduk' gibi uçuk kaçık laf etmesin" dedi

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, İzmir Manisalılar Derneği ziyareti öncesi AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenledi. Toplantıya AK Parti İzmir Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, İzmir milletvekilleri İlknur Denizli, Ali Aşlık, Aydın Şengül ve İl Başkanı Ömer Cihat Akay da katıldı. İzmir'in bugüne kadar demokrasi mücadelesinde verdiği başarılı sınavlarla herkesin takdirini kazanmış bir il olduğunu vurgulayan Arınç, "Seçimler her zaman demokrasi içinde bir yarıştır. Bu yarışı ahlaki şartlar içinde yapmak, milletimizin takdirine güvenmek zorundayız. Seçimlerin mahalli seçim olmasının ötesinde bir anlam taşıyacağını düşünüyorum. Arkasından Cumhurbaşkanlığı ve arkasından milletvekili genel seçimleri var. Bu seçimlerdeki başarı ve başarısızlık bütün partileri etkileyecek sonuçlar meydana getirebilir" dedi.

"İZMİR'E HEP GELECEĞİZ"
Manisa'da milletvekilleriyle aday tanıtım toplantısı yaptıklarını söyleyen Arınç, şunları söyledi: "Sonra bazı çalışmalarımız oldu. Bugün de İzmir'de İl Başkanlığımızı ziyaret etmeyi arzu ettim. Değerli bakan arkadaşımız, İzmir adayı, sevgili kardeşimiz Binali Yıldırım Bey ile olmak, başarılar dilemek, çalışmaları hakkında bilgi almak istedim. Yoğun bir çalışma içinde olduklarını ifade ettiler. Bundan sonraki çalışmaları konusunda bilgi verdiler. Sayın İl Başkanımız da bizleri aydınlattı. Çok güzel bir il merkezimiz var. Şüphesiz Bursa milletvekili olunca biraz ziyaretlerimiz gecikmeye başladı. Ama Binali Yıldırım arkadaşımızın seçim kampanyası boyunca ne zaman fırsat bulabilirsek, bize ne zaman bir arkadaş olarak ihtiyacı olursa, güzel İzmir'e geleceğiz. Çalışmalarında onunla olmaya gayret edeceğiz. Şu anda seçim çalışmalarını başarılı şekilde sürdüğünü görüyorum. İnşallah 30 Mart günü de İzmirli dostlarımız takdir ederlerse, onların oylarıyla seçimi kazanacağımıza inanıyorum. İzmir Türkiye'nin aydınlık bir yüzü" dedi. Toplantının ardından Arınç ve Yıldırım, Bayraklı'daki İzmir Manisalılar Derneği ziyaret etti. Dernek binası önünde toplanan kalabalığa seslenen iki ismin gündeminde yerel seçim vardı. Sabuncubeli Tüneli tamamlandıktan sonra İzmir ile Manisa'nın komşu kapısı olacağını söyleyen Yıldırım, şunları söyledi: "İzmir'de birçok ilk yaşanmıştır. Bu şehre bugüne kadar kim en ufak bir hizmet yaptıysa, taş üstüne taş koyduysa başımızın üzerinde yeri var. Ama hiç kimse bana, 'İzmir'e şunu yaptık. İzmir'i uçurduk' gibi uçuk kaçık laflar etmesin. İzmir kimin ne yaptığını çok iyi biliyor. Biz bir aydır kenti geziyoruz. Her yerine gittik, vatandaşlarımızı dinledik. Gördüğümüz manzara vahim. 30 Mart İzmir'de güneşin başka doğduğu gün olacak. İzmir kaplumbağa hızıyla kaybettiği yılları Yıldırım hızı ile geri alacak. İzmir'de işimiz çok kolay. Yapacak çok işimiz var."

BİRBİRLERİNİ AĞIRLIYORLAR
Manisa ve İzmir'in dışında Türkiye'de birbirine bu kadar yakın başka il olmadığını söyleyen Yıldırım, "Bu yakınlığı dayanışmaya, birlikteliğe dönüştürme zamanı geldi. İzmir'de İzmir doğumlu dışında en çok Manisalı yaşıyor. Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi'nde yer alan 'korkunç Sabuncubeli' tünel ile geçiliyor. Artık komşu kapısı gibi olacak. Kordon'da balık mı yemek istiyorsunuz, hemen geleceksiniz. Havalimanı için öyle saatler öncesinden yola çıkmaya gerek yok. Manisa ile İzmir artık birleşmiştir. Alışveriş için İzmir'e gelen Manisalılar doğal güzellikleri görmek için İzmirlileri ağırlıyor. Her gün 10 bin vatandaşımız iş için gidip geliyor" diye konuştu.

"AHMET PİRİŞTİNA'NIN KEMİKLERİ SIZLIYORDUR"
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, 30 Mart yerel seçimlerinden sonra CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret ederek, çayını içip geçmiş olsun dileklerini ileteceğini söyledi. Yıldırım, AK Parti Karabağlar Seçim Koordinasyon Merkezi açılışının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, Başkan Kocaoğlu'nun "Ben 46 yıldır Bornova'da yaşıyorum ve 30 Mart akşamı zaferle evime gideceğim. Peki Sayın aday, siz hangi şehirdeki evinize gideceksiniz? Biz sizi 30 Mart'tan sonra da İzmir'de görebilecek miyiz?" sözlerinin hatırlatılması üzerine, "Ben de seçimlerden sonra Sayın Aziz Kocaoğlu'nu ziyarete gideceğim, çayını içeçeceğim ve geçmiş olsun dileklerimi ileteceğim" diye cevap verdi. Aziz Kocaoğlu'nun "10 yıl önce İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni borçla devraldım" sözlerinin sorulması üzerine ise Yıldırım, şu cevabı verdi: "10 yıl önce efsane Başkan Sayın Ahmet Piriştina'nın vefatıyla beraber belediyeye Aziz Kocaoğlu atama yoluyla geldi. Eğer o gün belediye borç batağındaysa, her halde efsane başkanın kemikleri sızlıyordur. Ona büyük bir saygısızlık olarak görüyorum. Dolayısıyla kimi şikayet ettiğini anlayabilmiş değilim. Kendi partisinin İzmir'de efsane başkan diye bilinen Ahmet Piriştina'dan devraldığı belediyeyi böyle tanımlıyorsa, her halde sayın Piriştina'ya, Allah rahmet etsin, mekanı cennet olsun, en büyük haksızlığı yapmış oluyor. Ben bunu İzmirlilere havale ediyorum. Ayrıca da o dönemi araştırmak lazım. Sayın Pişitina ne kadar borçla devretti belediyeyi bir görmek lazım. Kaldı ki Sayın Piriştina çok büyük projeleri ya başlatmış ya da bitirmiştir. Büyükkanal projesi, metro projesini başlatmış, İzmir'in yapısal sorunlarına el atmış, Kordon düzenlemesini başlatmış efsane bir başkandı. 'Ondan enkaz devraldım, gırtlağa kadar borçla devraldım' diyorsa başkan baltayı taşa vurmuş demektir." Binali Yıldırım, Kocaolu'nun "Bana değil namuslu insanlara oy verin" sözlerine ise "Başkan 'Bana oy vermeyin kimi namuslu biliyorsanız ona oy verin' demiş, el hak Allah için doğru söylemiş. Doğru söze ne diyelim" cevabını verdi. Binalı Yıldırım, Aziz Kocaoğlu'nun, Özel İdare'ye ait malların belediyeye devri için kendisinden Başbakan'ı ikna etmesini istemesiyle ilgili olarak da "Başkan bu işe kafayı çok taktı. Bir süredir bunu tekrar ediyor. İzmirli hemşehrilerim hiç merak etmesin. Yeni dönemde öyle bir sorun olmayacak" diye değerlendirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'de yapacak çok işimiz var çok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN