Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Antik Liman'a deniz suyunu getireceğiz'

Binali Yıldırım, Selçuk'ta seçim bürosu ve okul açtı, 3 müjde birden verdi: Antik Liman denizle buluşacak, turistin kent merkezine girmesi sağlanacak, 2 ilkokul daha yapılacak

Giriş Tarihi: 12.2.2014
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Hava Ulaştırma Fakültesi ile İsabey İlkokulu ve ortaokulunun resmi açılış törenlerine katıldıktan sonra, AK Parti Selçuk seçim bürosunun açılışını yaptı. Burada Başkan Aziz Kocaoğlu'na cevap veren Yıldırım, "Başbakanımız, 'İzmir hizmete muhtaç, hizmeti de yapacak Binali Yıldırım' dedi. Belediye başkanı alınmış. 'İzmir hiç kimseye muhtaç değil' demiş. Size soruyorum, İzmir hizmete muhtaç mı değil mi? İzmir eğer hizmete muhtaç olmasaydı bugüne gelir miydi? İzmir'in her ilçesine sokağına girdiğimizde, 'Kurtar bu İzmir'i' diyorlar. İzmir'i kurtaran kurtarmış. 9 Eylül 1922 de büyük Atatürk düşmanı deniz dökerek kurtarmış. Bütün şehirler aldı başını gidiyor. İzmir sadece nüfusta üçüncü kaldı. Diğer göstergeler geri gidiyor" dedi. Yıldırım ayrıca İzmir'e 11 yılda 7 bin 70 proje gerçekleştirdiklerini ifade etti. Türkiye dışından veya Türkiye'nin başka yerlerinden gelen turistlerin Selçuk'u Efes'ten sonra gördüğünü söyleyen Yıldırım, "Efes'e her yıl 2 milyon turist geliyor. Selçuk'un nüfusunun 80 katına yakın turist geliyor. Selçuk bu turistlerden nasibini alamıyor. Başkanınızı Selçuk'tan Yrd. Doç. Dr. Zeynel Bakıcı hocamızı, bizi de Büyükşehir'de destekleyip başkan olarak seçerseniz, bu turistleri Selçuk'un içinden geçireceğiz. Selçuk, bu nimetin karşılığını alan bir ilçemiz olacak. Valimiz ile görüştük. 1.6 milyon lira MOBESE yaptık. Selçuk'a İZBAN'ı getiriyoruz. İhalesini tamam. 2-2.5 yılda inşallah bitecek. Buraya kadar kesintisiz demiryolu olacak" dedi.

HELAL HOŞ OLSUN

Yıldırım konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Biliyorsunuz Selçuk'a deniz projemiz var. Pamucak sahilinden itibaren 4.5 kilometre Antik Liman'a deniz suyunu getireceğiz. Limanı tekrar hayata geçireceğiz. Orası cazibe merkezi haline gelecek. Proje bizim için sıradan bir iş. 11 yılımıza bakarsanız Türkiye'yi iğne ile nakış dokur gibi her yerine hizmet götürdük. Doğusuyla batısıyla, kuzeyiyle güneyiyle hizmet götürdük. Türkiye'de büyük Atatürk'ün örnek gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesine 2023'e kadar taşıyacak projeleri 11 yıl boyunca her yere yaptık. İzmir'de etrafınıza bakın eserler. 11 yılda İzmir'de 7 bin 70 proje gerçekleştirdik. Köy yolları, okullar, bölünmüş yolları, demiryolları, havaalanları, marinalar, lojistik merkezleri, hastaneler, sevgi evleri, hapishaneler, adalet sarayları aklınıza ne gelirse 11 yılda İzmirimize kazandırdık. 15.5 milyar lira bu eserlerin toplam maliyeti. Helal hoş olsun. İzmir'i bu beceriksiz yönetimlerden kurtaracağız. 30 Mart'ta siz isterseniz olur. İzmir değişimi hak ediyor mu hak etmiyor mu? O halde görev sizin. 30 Mart'ta destan yazarak İzmir'in yeni dönemini başlatmamız gerekiyor. Hayırlı uğurlu olsun."

CHP ADAY TELAŞINA DÜŞTÜ
Binali Yıldırım, CHP'nin ilçe adaylarına ilişkin bir soru üzerine açıklamalarda bulundu. Yıldırım, İzmir'de aday adaylığı sürecinin başlamasından 5 ay sonra aday açıklayan CHP'nin, hizmetler ve projeler konuşulacağı yerde aday telaşına düştüğünü dile getirdi, şunları söyledi: "İzmirli hemşerilerimiz akşamdan sabaha değişen ilçe adaylarını şaşkınlık, merak ve hayretle izliyor. Aday belirleme sürecinde İzmir'i düşünen bir mantıkla hareket edilmediği, tamamen parti içindeki kişisel çekişmelerin ürünü olduğu aşikardır. Bir süreden beri İzmir meydanlarında yer alan 'İzmirliyiz yaparız' sözünün bu aday belirleme yöntemiyle ilgili olduğu ortaya çıkmıştır."

KARŞIYAKA'DA YÜRÜYÜŞ YAPTI
Binali Yıldırım dün Karşıyaka Stadı'na gitti. Burada eşofmanla yürüyüş yapan Yıldırım, "İzmir'e yürüyerek değil, koşarak hizmet edeceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Antik Liman'a deniz suyunu getireceğiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN