Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'de Kocaoğlu'na öfke dinmek bilmiyor

PM'den geçen isimlerden bazılarının Büyükşehir Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun isteğiyle üzerinin çizildiği iddialarıyla başlayan tepkiler bitmiyor. Aliağa'da bir grup, Kocaoğlu'na saldırı girişiminde bulundu

Giriş Tarihi: 12.2.2014
CHP'de, Merkez Yürütme Kurulu'nda ismi belediye başkan adayı olarak belirlenen bazı adayların isimlerinin Parti Meclisi'nde değişmesinin getirdiği tartışmalar kesilmiyor. Bazı ilçelerde partililer kararı protesto ederken PM'den çıkan isimlerde Kocaoğlu'nun etkili olduğunu öne süren bir grup da, önceki gün Bergama dönüşü Aliağa'ya uğrayan Başkan Kocaoğlu'nu protesto etti. Kocaoğlu, Bergama dönüşü Aliağa Belediyesi'ni ziyaret etti. Kocaoğlu içerideyken, MYK'da ismi aday gösterilip PM'de yerini diğer adaya bırakan Hakkı Ülkü'nün taraftarları olduğu öne sürülen bir grup, belediye binası önünde toplandı. 30-40 kişilik bir grup, Kocaoğlu'nu protesto etti, belediyeden ayrılırken yuhaladı. CHP'liler arasındaki bazı gençler, Kocaoğlu'na saldırı girişiminde bulununca korumaları, etrafını çevirdi. Kocaoğlu'nun aracına binmesinden sonra öfkeli grup, makam aracının çevresini sararak kaportasına ve camlara elleriyle vurdu. Aracın hızla uzaklaşması ile birlikte grup dağıldı.

BUCA'DA PROTESTO
İlçe Başkanlığı önünde 10'u aday adayı, yaklaşık 100 partili, Buca Belediye Başkan adayı olarak Levent Piriştina'nın gösterilmesine sert tepki gösterdi. "İthal aday istemiyoruz", "Buca burada, Kocaoğlu nerede", "Direne direne kazanacağız", 'Buca uyuma CHP'ye sahip çık" sloganları atan partililer, Meclis üyelikleri için yapılan eğilim yoklaması pusulalarının da çöplerden çıktığını belirtiler.Atanan adaya şiddetle karşı olduklarını belirten partililer, "Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na sesleniyoruz. Bu karar doğru bir karar değildir" dediler. Öte yandan, Çiğli Belediye Meclis Üyesi Önder Özdemir, ilçede açıklanan adaya tepki göstererek partisinden istifa etti. Özdemir "Aziz Kocaoğlu'nun parti içinde diktatörlük kurduğunu düşünüyorum. Genel Merkez bir kişinin ağzının içine bakıyorsa ben buna karşı dururum" dedi.

EĞİLİM YOKLAMASINDA USULSÜZLÜK İDDİASI
CHP'de bir tartışma da eğilim yoklaması nedeniyle çıktı. Buca'da meclis üyesi adaylarını belirlemek için yapılan eğilim yoklaması sırasında oy kullanımı ve sayımı sırasında usulsüzlükler yapıldığını öne süren partililer, seçim sonuçlarına itiraz için İl Başkanlığı'na gitti. 100'e yakın partili ellerindeki itiraz dilekçelerini yoklama sırasında usulsüzlük yapıldığını kanıtladığını iddia ettikleri görüntülerle İl Başkanlığı'na teslim etti. İl başkanlığının da itiraz dilekçelerini incelenmesi için Genel Merkeze göndereceği son sözü Parti MYK'sının söyleyeceği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de Kocaoğlu'na öfke dinmek bilmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN