'Kazanan İzmir olsun'

EBSO Başkanı Yorgancılar, kendisini ziyaret eden MHP adayı Taşer'e böyle dedi. Taşer de, "İzmirli'ye hayal ettiğimiz kenti anlatmaya çalışıyoruz" diye konuştu

Giriş Tarihi: 12.2.2014
MHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Taşer, İl Başkanı Necat Karataş ve yönetim kurulu üyeleri, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar'ı ziyaret etti. Başkan Yorgancılar, yerel seçimlerde kazananın İzmir olması gerektiğini söyledi, "Oda olarak bütün siyasi partilere eşit yaklaşım içindeyiz. Çünkü bizim işimiz üretimle, ihracatla, istihdamla... Ülkemize bizim de hizmetimiz bu yönde. İzmir çok güzel bir yer ve yapacak çok şey var. Ancak 'İzmir'i İstanbul yaparız' dersek yanlışın içine gireriz. İzmir 8 bin 500 yıllık tarihi ve cumhuriyetten bu yana baktığımızda ticaret, sanayi ve turizmin yanısıra bir liman kenti olarak geniş bir mozaikte bugüne kadar gelmiş. Bizim de görevimiz daha ileri götürmek. İzmir sevdalısı olarak kentimizin kalkınması ve şehre olan borcumuzu ödemek için burada hizmet veriyoruz" diye konuştu. İzmirliler'e nasıl bir kent hayal ettiklerini anlatmaya çalıştıklarını belirten Taşer, iş dünyasını temsil eden kurumların da bu süreçte önemli bir yeri olduğunu söyledi. Başkan Yorgancılar'a İzmir'in geri kalmadığını belirten açıklamaları için teşekkür eden Taşer, "İzmirliler Çeşme'ye gitmesi eleştiriliyor ama İzmir'de nüfusun yüzde 32'si sanayide çalışıyor. Yabancı yatırımların yüzde 23'ü İzmirli sanayici ve işadamları tarafından getirildi. İzmir'in Kayseri'den, Konya'dan geri kaldığı söylemleri bizi rencide ediyor" dedi.

'BANA DEĞİL, HALKA CEVAP VER'
Taşer, seçim çalışmaları için gittiği Torbalı Pancar'da Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na seslendi, "CHP adayına soruyoruz; İzmir iyi yönetilmiyor bunun sebebi de sizin yönetme anlayışınızdan kaynaklanıyor. 'Gelin bunları açıklayın' diyoruz. CHP adayı ise 'Murat Taşer'e cevap vermeyiz' diyor. Siz cevabı bana vermeyin Sayın Kocaoğlu, İzmir'e verin, cevabı onlar bekliyor. Çünkü zararlarınız ve borçlarınız yüzünden yıllardır hizmet almayan onlar, unutulan onlar ve çaresizliğe maruz bırakılan onlar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kazanan İzmir olsun'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN