Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Salihli'de toplu açılış töreni

Manisa'nın Salihli ilçesinde törenle 115 kişilik Salihli Merkez Anadolu Lisesi Kız Erkek Öğrenci Pansiyonu, 4 derslik ve 3 laboratuvardan oluşan Salihli Bilim ve Sanat Merkezi ek binası ve Salihli Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü Binası resmi olarak hizmete açıldı.

Giriş Tarihi: 12.2.2014 13:53
Salihli Merkez Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen törene Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, Manisa Milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi ve Muzaffer Yurttaş, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürü Ömer Bozoğlu, Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu, Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Sungur, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek, siyasi parti temsilcileri, çok sayıda öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Kaymakam Ertan Peynircioğlu, 'İlçemize yapılan devlet yatırımları bu açılışını gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla sınırlı değildir. Son yıllarda daha pek çok yatırım yapılmış, yapılmakta ve bir kısmı da planlama aşamasında bulunmaktadır. Bilindiği gibi Celal Bayar Üniversitesi Salihli Meslek Yüksek Okulu'nda 2 bin 800 öğrenci öğrenim görmektedir. İlçemize fakülte kurma girişimleri sonuç vermiş ve Bakanlar Kurulu Kararı ile Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin kurulması onaylanmıştır. Yani ilçemizde şu anda resmen fakülte kurulmuş bulunmaktadır. Fakülte binasının yapımı için pek çok kurum ve kuruluş katkıda bulunmuştur ve bulunmaktadır' dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ise 'Keşke imkanlar olsa da her okulun bahçesine böyle yatılı yerler yapsak. Ben öğrencilik yıllarımda her gün sabah 6 kilometre okuluma gidip gelerek okuduğum için bunun ne kadar anlamlı ve önemli olduğunu çok iyi biliyorum. Dolayısıyla bu yatırımın buraya kazandırılmasında bunun öneminin herkes tarafından bilinmesini istiyorum. Şuanda Türkiye'de 71 tane Bilim Sanat Merkezi var. Bunun iki tanesi Manisa'dadır. Biri merkezde diğeri Salihli'dedir. Salihli bu açıdan çok şanslı. Demek ki bu Bilim Sanat Merkezimize 198 öğrenci kapasiteli yeri yetmiyor diye tekrar yeni bir ek bina yaparak bugün de açılışını yapmak üzere buradayız. Bu Bilim Sanat Merkezimizde üstün yetenekli öğrencilerimiz özel eğitim alıyorlar. Ülkemizin geleceğinde bilim adamı, siyaset adamı oluyorlar ve ülkemizin geleceğine yön veriyorlar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor saygılar sunuyorum' dedi.

Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürü Ömer Bozoğlu, Manisa Milletvekilleri Muzaffer Yurttaş ve Hüseyin Tanrıverdi de törende birer konuşma yaptılar.
Törende konuşan Vali Abdurrahman Savaş, Ülkemizde gelir kaynaklarının daha etkin bir biçimde kullanılması ile yatırımların arttığını belirterek 2013 yılında eğitim kurumları için yaklaşık 30 milyon liralık harcama yaptıklarını, harcanan rakamın üçte biri kadar olan yaklaşık 10 milyon lira kadar da hayırsever vatandaşların Manisa'da eğitime katkı yaptıklarını söyledi. Vali Savaş, bütün bunların bir araya gelmesiyle haziran ayında temeli atılan bir yatırımın eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde hizmete girmesiyle gurur duyduğunu vurguladı.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri hep birlikte öğrenci pansiyonunun açılış kurdelesini keserek binayı gezdiler. Vali Savaş ve protokol üyeleri daha sonra Bilim ve Sanat Merkezinin ek binası ile Sosyal Hizmet Merkezi binasının açılışını yaptılar ve yapımı devam eden Salihli Anaokulu inşaatında incelemelerde bulundular.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Salihli'de toplu açılış töreni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN