Beraat etti, içini döktü

Kaçak yapıları yıkmadığı iddiasıyla yargılandığı davada suçsuz bulunan AK Parti Buca Belediye Başkan adayı Şeboy, "Cesaretli olmadan hizmet yapamazsın. Şimdi büyüme zamanı" dedi

Giriş Tarihi: 13.2.2014
Buca Belediye Başkanlığı yaptığı 3 dönemde önemli eserlere imza atan, gerçekleştirdiği projelerle Buca'nın çehresini değiştiren Cemil Şeboy, geri dönmeye hazırlanıyor. Bucalılar'ın yoğun baskısı ve AK Parti'nin kamuoyu yoklaması ile Buca Belediye Başkanlığı'na aday olan Şeboy, kaçak yapıları yıkmadığı iddiasıyla yargılandığı davada suçsuz bulundu. Beraat eden Şeboy, ilk röportajını Egeli Sabah'a verdi.

ESNAFI RAHATLATAN AÇIKLAMA
Evka 1 semtinde yaptığı açıklamalarda Yeni Buca Stadı ile ilgili konuşan Şeboy, "Stadyumu hazine arazisine yaptım diye mahkemeye verdiler. Versinler ne olacak? Kendime villa mı yaptım? Beraat ettim geldim. Kapı gibi beraatım var. Hizmette korkmayacaksın, yapacaksın. Belediye başkanı cesur olacak. Cesaret olmadan hiçbir şey olmaz. O zaman hayatını şarkılarla türkülerle Ağustos böceği gibi geçirirsin" dedi. Cezaevinin kalkmasıyla beraber 82 bin metrekarelik bir alan kalacağını anlatan Şeboy, "Bu 82 bin metrekarelik bölüm tamamen yeşil alan olacak. Bu bilhassa çok önemli. Çünkü Bucalı esnafın, 'Burası AVM olursa biz yandık. Ne yapacağız? Ne edeceğiz' diye korkuları vardı. Artık hiç endişe duymalarına gerek yok. Orası tamamıyla bir rekreasyon alanı olacak. Gençlerimize dönük olacak. Otopark problemini çözecek. Buradan Binali Bey'e de teşekkür ediyorum. Adalet Bakanı'na teşekkür ediyorum. İzmir'e güçlü başkan gelirse böyle işler kolay olur" dedi. Buca'da en büyük sorun trafik olduğunu ifade eden Şeboy, şöyle devam etti; "Burada otopark yok. Metro yok. Otobüsler yolu tıkıyor. Yol yok. Kendi yapacağım projeleri bir tarafa bıraktım. Ama hep bunu anlatmak istiyorum. Hep bunun için de güçlü bir Büyükşehir Belediye Başkanı'nın olması lazım. Neden? Şu anda İzmir'i 15 yıldır yöneten bu zihniyet 3 kilometrelik metroyu maalesef yapamadı."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beraat etti, içini döktü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN