Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hepsi baş tacımız'

Başkan Kocaoğlu son gelişmeleri Torbalı'da değerlendirdi: 300 arkadaşımız aday adayı oldu. Hepsi değerli ve başımızın tacı. Ancak adaylık için 30 arkadaşımızı seçmek durumundayız

Giriş Tarihi: 13.2.2014
Torbalı Belediyesi tarafından yapılan Ayrancılar Üçpınarlar Rekreasyon Alanı'nın açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilçe belediye başkanı adaylarının belirlenmesi sonrasında yaşanan gelişmelere değindi. Kocaoğlu, önceki gün Bergama'da gerçekleşen katlı otopark açılışına aday gösterilmeyen başkanların da katıldığını hatırlattığı konuşmasında, "Açılışa Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven ve vekili Yusuf Altıparmak da geldi. Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, yeni adayı ve ilçe başkanını da almış, destek vermeye gelmiş, 'Başkan Aliağa'da seçimi alacağız, hiç merak etme' diyor. Bu CHP geleneği ve siyasi kültürüdür" dedi. Kocaoğlu, yeni bağlanacak ilçelerin tümünün arıtma problemini çözerek, çevre sorunlarını ortadan kaldıracaklarını belirtti, sözlerini şöyle sürdürdü: "Arıtma için, kanalizasyon için, daha temiz bir çevre için, daha temiz topraklar için, daha temiz hava ve su için var gücümüzle çalışıyoruz. Yeni bağlanan yerler hariç, bize bağlı olan tüm bölgelerin arıtmasını, kanalizasyonunu bitirdik. Tire'nin şu anda projesini tamamladık, ihaleye çıkıyoruz. Kiraz ve Beydağ ile birlikte bazı beldelerimizin olduğu bölgelerin arıtmasını tamamladığımızda ve sanayi tesisleri de kontrol altına alındığında, Küçük Menderes'i eskisi gibi çocuklarımızın yüzebileceği bir hale getireceğiz."

KÜSKÜNLERE MESAJ

Kocaoğlu, CHP ilçe belediye başkanı adaylarının açıklanmasının ardından yaşananlara ilişkin olarak da şunları kaydetti: "Şimdi 300'ün üzerinde arkadaşımız aday adayı oldu. Herkesin en doğal hakkı. 300 aday adayı var, 30 kişi seçilecek. Tabii ki herkesin gönlünde bir aslan yatıyor. Arkadaşlarımızın hepsi birbirinden mükemmel. Hepsine saygı duyuyoruz. Hepsinin de başımızın üstünde yeri var. Ama bu bir yarış. Torbalı'da arkadaşlar bir kişiye karar veriyor, İzmir'de yönetim 30 kişiyi değerlendiriyor, genel merkez 918 ilçe 81 tane vilayeti değerlendiriyor. Devir senin belediye başkanı olman, benim belediye başkanı olmam devri değildir. Devir, ülkenin üstündeki kara bulutlardan kurtulma, aydınlığa kavuşma devridir. Biz onun için çalışıp, onun için çabalamalıyız." Başkan Kocaoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: "30 Mart'ta sadece belediye başkanınızı seçmeyeceksiniz. 30 Mart'ta ülkenin kaderini belirleyeceksiniz. Çünkü bu sene 2014'te belediye seçimleri, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve çok büyük ihtimalle genel seçimler olacak. Hepinizi güç birliğine, gönül birliğine, dayanışma içinde ülkenin geleceğini sahip çıkmaya çağırıyorum"

UYGUR: "BİRLİKTE BAŞARDIK"
10 yıllık görev süresi boyunca Büyükşehir'in desteğini her zaman yanında hissettiğini belirten Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur da yaptığı konuşmada, "Çalışmalarımızı yaparken Büyükşehir Belediye Başkanımız'ı örnek aldık ve her zaman onun izinden yürüdük. Her zaman bizim yanımızda oldu ve sahip çıktı. 10 yıldır birlikte çalıştık, dişimizi tırnağımıza taktık, gecemizi gündüzüme kattık ve ortaya iki sonuç çıktı. Sevgili Büyükşehir Belediyesi Başkanımızın yönetimindeki İzmir, uluslararası bir değerlendirmede en sağlıklı gelişen 4. metropol seçilmiştir. Torbalı ise, Devlet İstatistik Kurumu'nun yaptığı değerlendirmeye göre Türkiye'deki 918 ilçe arasında en hızlı gelişen ve büyüyen 4. ilçe seçildi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hepsi baş tacımız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN