Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yanlış gidişata dur diyeceğiz'

AK Parti Büyükşehir adayı Savaş, hükümetin 11 milyarlık yardımına karşılık, Aydın'da gerekli yatırımın yapılmadığını söyledi, "Bu başkanla bu işin olmayacağı ortada" dedi

Giriş Tarihi: 13.2.2014
AK Parti Aydın Büyükşehir Başkan adayı Mustafa Savaş, Başbakan Tayyip Erdoğan yönetimindeki hükümetin, 11 yıllık iktidarı döneminde Aydın'ın kalkınması için toplamda 11 milyar lira yardımda bulunduğunu söyledi, "Aydın en fazla devlet desteği alan ilk 5 şehir arasında yer aldı. Ancak Belediyenin mevcut yönetimi proje ve bütçe yönetimi konularında çok zayıf olduğu için, devletin bu büyük desteğine rağmen Aydın Gayri Safi Milli Hasıla'da 21'cilikten kurtulamadı" dedi. Özlem Çerçioğlu yönetimindeki bu yanlış gidişata dur demek için doğduğu ve büyüdüğü topraklara geri döndüğünü söyleyen Savaş,"Ben Aydın milliyetçisiyim. Aydın'ı bu ülkenin en gelişmiş ilk 10 ili arasına sokacağız" diye konuştu.

"VAATLER BOŞ ÇIKTI"
Belediyenin başındaki CHP yönetiminin Aydın'a iş ve aş getirmekten uzak olduğunu vurgulayan AK Parti adayı Mustafa Savaş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Özlem Hanım 2009'da vaat ettiği sözlerin hiç birini gerçekleştirmeden halkın karşısına çıkıyor. Muhtarlarına randevu vermeyen bir belediye başkanı ilinin sorunlarını nereden bilsin? Belediyenin 500 milyon lira bütçesi var ama beş yılda bunun 32 milyon lirası yatırıma dönüşmüş. Bu bütçenin yüzde onu bile değil. Bu, proje ve bütçe yönetimini bilmemekten kaynaklanan sorunların bir neticesi. Belediyecilik sadece kaldırım yapmak, çöp toplamak değildir. Bunu bile ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Aydın tarımda ürettikleriyle bütün bir ülkeyi doyuracak kadar bereketli topraklara sahip. Fakat bu bereketli topraklarda bu yanlış yönetimle bir tek mevcut yönetimin projeleri ürün vermez." "Biz Aydın kalkınmalı diyoruz, ama mevcut yönetim bunun önünde direniş gösteriyor. Biz Aydın'ın tarım ve turizmdeki dinamikleriyle bu ili şahlandıracağız" diyen Savaş, "Hükümetin bunca yatırımı ve yardımına rağmen Aydın kalkınamadı. İşsizlik sorunu çözülemedi. Kuşadası ve Didim gibi ilçeler kaybolan marka değerleri ve kirlenen denizler yüzünden turizm gelirlerinden hak ettiği payı alamadı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yanlış gidişata dur diyeceğiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN