Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Didim cemevinde kadınlara mikro kredi eğitimi

Didim Cemevi kadınlarına mikro kredi anlatılarak, kadınların iş yapmaya yönlendirme anlamında bir toplantı yapıldı.

Giriş Tarihi: 14.2.2014 11:48
Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cemevi yönetiminin Mikro Krediyle ilgili olarak Aydın Valiliğine vermiş olduğu dilekçe üzerine, Aydın Valiliğinden Mikro kredi bölüm uzmanı Müşerref Kahraman, Cemevi Sinema Salonunda kadınlara mikro krediyi anlattı.
Kadınların ilgi gösterdiği toplantıda iş yapmak isteyen ve kendi işini kurmak isteyen kadınlar mikro kredi hakkında bilgi aldılar.

Bu kredinin hemen hemen Aydın'ın bütün ilçelerinde uygulamalarının olduğunun fakat Didim uzak olduğundan dolayı bu güne kadar burada başlanamadığını belirten Mikro kredi bölüm uzmanı Müşerref Kahraman; 'Ben evlenerek Didim'e taşındım, mikro kredi uygulamasını Didim'de ben takip edeceğim. Bu tür toplantıları bundan sonra sık sık yapacağız ve kadınlarımızın kendiişlerini kurarak iş yapmalarını sağlayacağız. Güvendiğiniz kişiler ile oluşturduğunuz beş kişilik grup ile bu krediden birçok bayan arkadaşımızın yararlanacağına inanıyorum ve bu konuda bende elimden geleni yapacağım.'dedi. Kahraman konuşmasında Mikro krediyle ilgili olarak detaylı açıklamalarda bulundu.

MİKRO KREDİ NEDİR?
Devletin faizsiz verdiği mikro kredi ile kadınlar kendiişlerini kurabiliyorlar. Kefil veya ipotek istenmeyen krediye beş kişilik gruplar halinde kadınların yararlanabileceği bir kredidir. Oluşturulan beş kişilik grup birbirlerine referans olacak şekilde bu krediden faydalanıyorlar. Almış oldukları kredi ile hepsi kendi işini kuruyor ve çalışmaya başlıyorlar. Kendiişlerini kuran kadınlar oluşturdukları beş kişilik grup ile almış oldukları krediyi haftalık olarak faizsiz bir şekilde geri ödüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Didim cemevinde kadınlara mikro kredi eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN