Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Seçmene saygı yok'

Diyarbakır Kültür Derneği'ni ziyaret eden AK Parti adayı Yıldırım, "CHP'liler 'Kimi koysak kazanır' mantığıyla hareket ediyor. Bu seçmene saygısızlık" dedi

Giriş Tarihi: 14.2.2014
AK Parti Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, Karşıyaka'daki Diyarbakır Kültür ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti. CHP'nin ilçe adaylarını belirledikten sonra çıkan kavgalara değinen Yıldırım, "CHP 'Kimi koysak kazanır' anlayışı var. Diyarbakır'da da aynıydı. Yerel değerleri, beklentileri dikkate almıyorlar" dedi. İzmir Milletvekili Ali Aşlık, Diyarbakır Milletvekili ve Diyarbakır Büyükşehir adayı Galip Ensarioğlu, Dernek Başkanı Mehmet Saran, dernek yöneticileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı toplantıda konuşan Yıldırım, şunları söyledi: "Diyarbakır ideolojik söylemlerle hizmetlerden mahrum kaldı. Diyarbakır bu toprakların doğudaki merkezidir. Batı medeniyetlerinin Anadolu'ya giriş kapısı ise İzmir'dir. Doğu medeniyetlerinin Anadolu'ya giriş kapısı Diyarbakır'dır. PKK terör örgütü nedeniyle ülkenin asıl konularında uzaklaştık. Maddi imkanlarımızı boş yere harcadık. Türkiye Doğu ile Batı arasında ayrışma noktasına da geldi. Şimdi çözüm süreci var. Sorunun kökten çözümü için ciddi bir adım atıldı. Ayrılıkçı söylemler etrafında toplayarak yereldeki beceriksizliklerini örtemeyecekler."

31 mart'ta iş başı
İzmir'in artık boş lafları ve sloganları yemediğini ifade eden Yıldırım, "Şimdi bunu gördüler telaş içindeler. Genel Başkanları 'Güçlü olduğumuz ilçelerde birbirlerine giriyorlar' diyor. Koltuk kavgası arkadaşlar. Hizmet kavgası yok. Niye? İzmir çantada keklik. Kimi koyarsak o kazanır mantığı var. Karşıyaka üzerine herkes birbirine giriyor. Karşıyakalı olmasa da olur. Kim olursa olsun farketmez. 'Akşam birini belirleriz. Sabah değiştirir başka birini belirleriz' mantığıyla hareket ediyorlar. Belki şimdi yine değiştirirler. Seçmene saygıları yok. Kimi koysak kazanır anlayışı var. Bu, o şehirde yaşayanlara en büyük hakarettir. Bunu ilk seçimde herkes görecek. Kendimizi 35 acil hizmet ekibi olarak görüyoruz. 31 Mart'ta da işbaşı yapıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Seçmene saygı yok'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN