Türkiye'nin en iyi haber sitesi

24 saat hazır kıtayız

Giriş Tarihi: 16.2.2014

İzmir Kars Iğdır Ardahanlı İşadamları Derneği üyeleriyle buluşan Yıldırım, "Bizde bürokrasi olmaz. Gün 24 saat çözüm odaklı çalışırız. Haklı taleplerinizi de bizzat ben takip ederim" dedi

AK Parti adayı Binali Yıldırım, İzmir'e yapılan yatırımlara rağmen ziyaretçi sayısının düşük olduğunu kaydetti. Kentin dış dünyaya kapalı olduğunu ifade eden Yıldırım, İzmir'in ismi büyük ama katma değeri zayıf. Kars iline nüfusunun 3 katı insan giderken, İzmir'e nüfusunun yarısı kadar ziyaretçi gelmiyor" diye konuştu. Yıldırım, İzmirlilerin yaşam tarzına müdahale konusuna da değinerek "İzmirli hemşehrilerimiz bunun doğru olmadığını biliyor. 11 yıl boyunca bunu çağrıştıracak bir şey gördünüz mü? Beceriksiz, iş yapamayan yerel yönetimlerin hizmetsizliği kapatmak adına ürettikleri sanal dedikodular bunlar ama artık bunları vatandaşımız görüyor" dedi.

NİYE YAPMADINIZ?
İzmir Kars Iğdır Ardahanlı İşadamları Derneği üyeleriyle sabah kahvaltısında bir araya gelen Yıldırım, Türkiye'de işsizlik oranının yüzde 10, İzmir'de ise bu oranın yüzde 14,5 olduğunu söyledi, şöyle dedi: "Ülkemizin kalkınırken, İzmir geri gidiyor. Türkiye ticaretini 3 kat artırmış, istihdamı katlamış, ama İzmir'de oran 14,5. İzmir'de imkan mı yok? İzmir'in denizi mi yok? İzmir Türkiye'ye ticareti öğreten şehir. Tarımın en verimli kullanılacağı şehirdir. Tarih, turizm burada. Ama maalesef sonuç yok. Niye yok? Bunun İzmirliler tarafından sorgulanması gerek. İzmir nüfusta 3'üncü ama diğer göstergeler İzmir'i 3'üncü göstermiyor. 'Hükümet bize destek vermiyor' söylemi kolaycılıktır. Yatırımın 8 katı buraya gelmiş. 15,5 katrilyonluk yatırım yapıldı. Elle tutulur, gözle görülür tüm yatırımları biz yaptık. İzmir'den Anadolu kentlerine uçuş yoktu. Şimdi 23 vilayetimize var. Kars'a da var. İşadamları olarak siz bir gün kazanıyorsunuz. 'Biz farklıyız, biz İzmirliyiz, yaparız' söylemleri var. Adı üstünde söylem. E yapsaydın önüne duran mı var?"

5 DAKİKA DÜŞÜNÜN

Haklı taleplerin, her zaman sonuna kadar bizzat kendi takibinde olacağını söyleyen Yıldırım, "Öyle mesai saatinde değil, her zaman. 24 saat. Bizde bürokrasi olmaz. Çözüm odaklı anlayışla mazeret üretmeksizin çalışırız. Tercih sizin. Eğer şikayet etmek istemiyorsak, iyi gitmediğini düşünüyorsanız, altın fırsat önünüzde duruyor. Her zaman söylüyorum, 5 yılınıza karar vermeden önce lütfen 5 dakika düşünün. Biz hayallerimizi anlatmıyoruz. Arkamızda bıraktıklarımızı anlatıyoruz. Daha iyi bir gelecek için daha iyi bir hayat için buradayız, emrinizdeyiz" dedi.

ALİAĞA'YA ÇEVRE YOLU MÜJDESİ
AK Parti adayı Yıldırım, Aliağa Demokrasi Meydanı'nda vatandaşlara seslendi, "Rakiplerimiz İzmirli seçmeni garanti görüyor. 'O ilçe benim olsun, bu ilçe senin olsun' kavgası yapıyorlar. Ondan sonra da 'İzmir'e hizmet yapacağız' diye ortaya çıkıyorlar. Aklınızdaki cebinizdeki oyu çantalarındaki keklik gibi paylaşımını yapıyorlar. İzmir bunun hesabını 30 Mart'ta öyle bir soracak ki, bunlar bir daha kendilerine gelemeyecekler. Yeter artık İzmir'i hizmetsizliğe mahkum etmeniz. Düşün İzmirlinin yakasından da İzmir şaha kalksın, tarih yazsın" dedi. Aliağa adayı İbrahim Ethem Yorulmaz'a övgüler yağdıran Yıldırım, "Bitmez tükenmez bir enerjisi var" dedi. Yıldırım ilk yapacakları işlerden birinin Aliağa'ya çevre yolu yapmak olduğunu da söyledi, "Trafiği şehir içinden çıkararak çevre kirliliğinden kurtaracağız" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
24 saat hazır kıtayız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN