Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EKOL Sanat'tan bir hizmet daha

Giriş Tarihi: 17.2.2014

EKOL Kulak Burun Boğaz Hastanesi Başkanı Mehmet Baz, Çiğli'deki Sanat Galerisi'nde bu kez ünlü ressam Bedri Baykam'ın 33 eserini sergiledi. Tabloları 8 Mart'a kadar gidip görebilirsiniz

Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Mehmet Baz tarafından kurulan Çiğli'deki EKOL Sanat Galerisi, bu kez ünlü ressam Bedri Baykam'ı konuk etti, 33 eserini sergiledi. "2000'li Yıllarda Bedri Baykam" sergisi Ekol Sanat'ta açıldı. 80'li yıllardan itibaren standart hale getirdiği büyük boy eserleriyle, politika ve erotizmi çağdaş sanat ortamımıza taşıyan Baykam'n sergide başyapıt niteliğinde pek çok eseri yer alıyor.

ATATÜRK VE FENERBAHÇE

Baykam, dijital ve boyasal saydam katmanlar serilerinin uzantısı olarak, tüm dünyada büyük ilgi gören ve 2010'da Pinacothèque de Paris Müzesi'nde Edvard Munch'la beraber sergilenmiş (4 Boyutlu) 4-D'lerinin yanı sıra çocukluk yıllarında başlayıp da tüm dünyada tanınmasını sağlayan, olgunluk döneminde ise; yeniden yorumladığı atlarla ilgili çalışmalarından, Atatürk ve Fenerbahçe temalı resimlerine, başta Deniz Gezmiş olmak üzere 1968 kuşağı devrimcilerine, sanat tarihinin önemli isimlerinden Picasso, Da Vinci ve Dali'ye ithaf ettiği eserlerini sanatseverin beğenisine sundu. Baykam'ın, İzmir'deki ilk kişisel sergisi Ekol Sanat Galerisi'nde açılmış oldu. Galeride yer alan "2000'li yıllarda Bedri Baykam" sergisi, 8 Mart'a kadar gezilebilir. İzmir'in modern ve Batı'ya yakın bir kent olmasına rağmen sanata verilen değerin istenilen seviyede olmadığını belirten Baykam, "Sanata son derece ciddi yaklaşım sergileyen Mehmet Baz'ın kurduğu galeri, bu düşüncemi yıktı. Baz, sanata verdiği değeri yaptığı çalışmalarıyla gösterdi. Kendisine teşekkür ediyorum" dedi. 2015 sonuna kadar EKOL Sanat Galerisi'nde her ay bir sergi açacaklarını belirten Dr. Mehmet Baz ise, galerilerinde Bedri Baykam'ı ağırlamaktan mutlu olduklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EKOL Sanat'tan bir hizmet daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN