Yerel yöneticilerin tek derdi var: Koltuk

Giriş Tarihi: 17.2.2014
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, İzmir'in yerinde bile saymadığını, geri gittiğini söyledi. Altyapı sorunlarının, bitmeyen metronun, bitirilmeyen yolların İzmir gibi güzel bir kente yakışmadığını ifade eden Yıldırım, sert konuştu, "İzmir'de dertler dağları aşmış ama İzmir'i yönetenler bütün bunları unutmuş, koltuk kavgasına düşmüş. İzmir'i yönetenlerin hali bu. İzmir'i düşünen yok. Koltuk şahane, İzmir bahane olmuş. Kimsenin İzmirliye hizmet derdi yok" dedi.

BOYNUMUZUN BORCU

Buca Belediyesi'nde üç dönem başkanlık yapan ve yeniden aday olan Cemil Şeboy ile birlikte Kütahyalılar Gecesi'ne katılan Yıldırım, havai fişekle karşılandı. "İzmir'e Binali Yıldırım gerek" sloganları ile salona giren Yıldırım, 30 ilçede birbirinden seçkin adaylarla tarih yazacaklarını kaydetti. İzmir'de her sokak ve her mahallenin değişim istediğini dile getiren Yıldırım, şöyle konuştu: "Cumhuriyetin kurulduğu bu güzel şehri, Türkiye'ye ihracatı, ticareti öğreten ve Mustafa Kemal Atatürk'ün validesinin kabrinin bulunduğu İzmir'i, hizmet yoksunu yönetimden kurtarmak sizin ve bizim boynumuzun borcu. İzmir ayakta ve 30 Martı iple çekiyor. 30 Mart günü İzmir'de tarih yazacağız." Konuşması sırasında bir ara sesi kısılan Yıldırım'a, Şeboy'un su getirmesi üzerine Yıldırım, "İşte ekip çalışması böyle bir şey" diyerek Şeboy'un elini kaldırdı. Konuşmasının ardından Aşık Veysel'in ünlü türküsü, "Uzun ince bir yoldayım"a eşlik eden Yıldırım'a, şarkıcı Mersinli İsmail, "Sayın Başkanım, uzun ince bir yola çıktınız, yolunuz açık olsun. Türkü, 'Bilmiyorum ne haldeyim' diyor ama siz İzmir'in ne halde olduğunu biliyorsunuz" şeklinde konuştu. Yıldırım, Fuar Evlendirme Dairesi'nde İzmir Otel ve Pansiyon İşçileri Odası Başkanı Mehmet Gönen'in kızı Seçil Gönen ile Ahmet Budul'un nikah şahidi oldu. CHP İzmir Milletvekili M. Ali Susam ile birlikte şahitlik koltuğuna oturan Yıldırım'ın eşlik ettiği nikahı, Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan kıydı. Tartan'ın, "Bakanım daha önce nerelerdeydiniz? İzmir'e bir geldiniz pir geldiniz. Ne iyi ettiniz" dediği Binali Yıldırım, konuşması ile davetlileri keyiflendirdi. Yıldırı, çifte mutluluklar diledi.

KIZ İSTEDİ, YÜZÜK TAKTI

Yıldırım, nikah sonrası soluğu Menderes'te aldı. Merkez seçim ofisinde görevli Erhan Cankurtaran'ın ailesiyle birlikte Aysel-Cemil Cesur çiftinin kızları Sevil Cesur'un evine giden Yıldırım, kız istedi. Menderes Belediye Başkan adayı Bülent Soylu'nun da katıldığı isteme töreninin ardından Yıldırım, Erhan Cankurtaran ve Sevil Cesur'un yüzüklerini taktı, mutluluklar diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yerel yöneticilerin tek derdi var: Koltuk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN