Türkiye'nin en iyi haber sitesi

42 yaşında patron oldu

Hep bir işyeri açmak isteyen Nurdan Şeker, Gediz Üniversitesi'nin ücretsiz girişimcilik programına katıldı, kafetarya açtı, üç kişiye de iş imkanı sağladı

Giriş Tarihi: 19.2.2014
Gediz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (GESEM), İzmir'in girişimcilik okulu gibi çalışıyor. İş-Kur ve KOSGEB işbirliğiyle "Girişimcilik Proje Destek Programı" gerçekleştiriliyor. 70'er saatlik ücretsiz eğitimlere katılanlara, girişimcilik, yaratıcılık, iş geliştirme, pazar araştırması, pazarlama, üretim, yönetim, iş planlama ve finans konularında ders veriliyor, yol gösteriliyor. Başarıyla tamamlayanlar 100 bin lirayı bulan devlet desteklerinden yararlanma şansı da yakalıyor, iş dünyasına yeni girişimciler kazandırılıyor. Gediz Üniversitesi'nde eğitim görüp de patronluk hayalini gerçeğe dönüştürenlerden biri de Nurdan Şeker. 42 yaşındaki 3 çocuk annesi Şeker, 25 yıllık ev hanımıydı. Hep bir işyeri açma hayali kuruyordu, ancak ne yapacağını bilemiyordu. Bir arkadaşının tavsiyesi üzerine katıldığı eğitim kaderini değiştirdi, onu patronluğa taşıdı. Nurdan Şeker, daha kurs bitmeden kafeterya açmaya karar verdi, sertifikasını alır almaz da düğmeye bastı. Üstelik yanında 3 kişiye de iş imkanı sağladı. Şimdi, kısa sürede beğeni toplayan kafeteryasını KOSGEB'den kamu hibesi alarak büyütmek için proje hazırlıyor.

ÖZGÜVENİ ARTTI
Okullu girişimci Şeker, Gediz Üniversitesi sayesinde ev hanımlığından patronluğa adım attığını söyledi, "Daha önce başaramamaktan korkuyordum. Nasıl girişimci olunması gerektiğini öğrenince hem özgüven kazandım hem de başarmanın yollarını gördük. Hocalarıma ne kadar teşekkür etsem az" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
42 yaşında patron oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN