Yatırımcı kaçıyor

ASKON üyeleriyle buluşan AK Parti İzmir adayı Binali Yıldırım, kente yatırım yapmak isteyenlerin çıkarılan zorluklar yüzünden başka illere kaçtığını söyledi, "Biz 7/24 hizmetinizde olacağız" dedi

Giriş Tarihi: 21.2.2014
AK Parti Büyükşehir Adayı Binali Yıldırım, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) üyeleriyle bir araya geldiği kahvaltılı toplantıda, "Bu kentte iş yapmak isteyen işadamları deyim yerindeyse, kan kusturuluyor, moral bozukluğu ile başka illere gidiyor. Dolayısıyla İzmir bunu hak etmiyor. Türkiye zenginleşti, İzmir yerinde bile saymadı, geri gitti. Biz İzmir'e hizmet ettik. Sürdürülebilir, yaşam kalitesini yükselten tüm hizmetler bizim eserlerimiz. Bundan sonra yapacaklarımızı da anlatacağız. Kararı İzmirliler verecek" dedi.

"GELENİN VAY HALİNE"
Yatırımcıların 1 yıldan kısa bir sürede işlerinin yapılmadığını, bunun da moral bozukluğu ve kırgınlığa yol açtığını bildiren Yıldırım şöyle konuştu: "İzmir deyince Türkiye'ye ticareti ihracatı öğreten bir şehir akla gelirdi. Bugün bunlar telaffuz edilmiyor. İzmir sadece nüfus olarak 3. Diğer konularda Kocaeli ve Bursa'nın gerisinde. Kente hizmet diye bir dert yok. Şehirler orada yaşayanların aynasıdır. İzmir'in bu hali elbetteki kaderi değil. İzmir'i sanal bir takım düşmanlar ilan ederek, bu yoksunluk ve hizmetsizliğe mahkum etmeye kimsenin hakkı yok." Her yerde bir takım sloganlar olduğunu ancak bunların hizmeti getirmediğine vurgu yapan Yıldırım, "Bu sözler İzmir'in gelişmesini, iş, aş imkanlarının artmasını sağlıyor mu? Bir müddet böyle gitti ama artık gitmiyor. Ne derseniz deyin güneş balçıkla sıvanmıyor. Türkiye 3.6 kat zenginleşmiş. Türkiye zenginleşirken, İzmir zenginleşmiş mi? Bunun da nedeni İzmir'e gelenlerin kan kusturulması. Saat 11.00- 12.00'den önce belediyesine gelen yönetici yok. Ben burada şunun sözünü veriyorum. Bizim yöneticilerimiz 7-24 çalışacak. Hemşehrilerinin yanında olacak sıkıntılarını çözecek. Bakıyorsunuz 'İzmir'in her şeyi var, hiçbir şeye muhtaç değil' sözleri de üretilmiş. İyi güzel de sonuca yansıyan bir şey yok. Türkiye'nin her karış toprağını gezdik gördük. Her noktasında kalıcı eserler bıraktık. İzmir ile diğer illerin gelişmelerini görüyoruz. İzmir'de hizmet de yok, memnuniyet de" dedi. Belediyeye bağlı şirketlerde çalışanların, belediyelerde çalışanların "İşten çıkarılacaksınız" söylemlerine inanmamasını isteyen Yıldırım, şöyle dedi: "Daha öncede söyledik. Kimseyi işinden çıkarmak gibi bir düşüncemiz yok. Herkes işlerinin başında olsun" diye konuştu.

DESTEĞİMİZ HEP SİZİNLE
ASKON İzmir Şube Başkanı Zekeriya Hazırbulan, işadamları olarak İzmir'de büyük sıkıntılar çektiklerini anlattı, şunları söyledi: "Çektiğimiz sıkıntıları anlatmaya başlarsak bir gün değil, 3 gün bize yetmeyebilir. Eğer sizin gibi bir başkanımız olmazsa işyerlerimizi başka illere taşımanın yollarını arayacağız. Avrupa'ya, Asya'ya iş yapıyoruz. Türkiye'de yaptıklarınızı görüyoruz. Tüm bunların bize ayna olduğunu biliyor ve İzmir'in bu konuda çok şanslı olduğunu düşünüyoruz. Sabırsızlıkla İzmir için hazırladığınız projelerinizi bekliyoruz. Sizi yürekten destekliyoruz. Her konuda yardıma hazırız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatırımcı kaçıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN