Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bayındır için 400 milyon lira harcadık'

AK Parti Büyükşehir adayı Binali Yıldırım; öğrenci yurdu, PTT şubesi ve Seçim Koordinasyon Merkezi açtığı Bayındır'da, ilçeye yapılan hizmetleri anlattı, Kocaoğlu'na yüklendi: "Bayındır, seçime 5 kala mı aklınıza geldi!"

Giriş Tarihi: 22.2.2014
AK Parti Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, Bayındır'da hayırsever işadamı Sadık Susamcıoğlu tarafından yaptırılan Sadık Susamcıoğlu Lisesi'nin 300 kişilik yurdu, PTT şubesi ve Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılış törenlerine katıldı. PTT şubesi açılışında Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu eleştiren Yıldırım, "Bazıları, 'İzmir'e belediye başkan adayı oldun da ortaya çıktın. Şimdiye kadar neredeydin?' diyor. 2011'de bu güzel İzmir'in milletvekili seçildim. Beni siz seçtiniz. Bana 'Neredeydin?' diye soranlara sizin cevabınız ortada. Ben 11 yıldır Türkiye'nin her karış toprağındayım. 11 bin eserimiz var. Bizim yaptıklarımızın zekatı kadar hizmet yaptıysanız İzmir buna da teşekkür eder. Bayındır, Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet sınırları arasındaydı. Neredesiniz? 'Otobüs garajınız yok. Şu hizmetiniz eksik bu hizmetiniz eksik' dediler. Bayındır'ı seçime 5 kala mı hatırladınız? Bayındır'ı unutanları Bayındır hiçbir zaman unutmaz. Öğrenci yurdu, Bayındır Tren İstasyonu yaptık. Trenleri de yeniledik. Zeytinova Barajı'nın temelini attık. 35 bin 700 dekarlık arazi su ile buluşacak. Bollukla buluşacak. Kent ormanının temelini birlikte attık" dedi.

"O YOLLARIDA BİZ YAPTIK"

Yıldırım şöyle devam etti: "'Bayındır'a, İzmir'e ne yaptın?' diyenlere şunu söylüyorum: Bayındır'a gelmek için kullandığınız yolu biz yaptık. Onu da sorun. Bayındır'a şimdi de 300 trilyonluk çevre yolu yapıyoruz. Ödemiş'e, Kiraz'a, Beydağ'a kadar gidecek. Kültürünüzle, tarihinizle özdeşleşmiş hükümet konağını yapacağız. Bayındır'a yeni bir adliye binası lazım dediler. Mithatpaşa Mahallesi'nde 3 bin metrekare alan ayrıldı. Bununla ilgili çalışmalar başladı. İnşaatına başlanacak. Ergenli Köyü'nün 250 trilyonluk baraj ihalesi yapıldı. Alt alta topladığınızda 10 yılda Bayındır'a yapılan yatırımın toplamı 400 trilyon. Helal olsun. Türkiye'yi çiçek bahçesine dönüştürüyorsunuz. Helal olsun. Hizmet bizi yormaz. Bizi iş bilmeyen laf üretmekten başka işi olmayanlar yorar. Onu da yapacak olan sizsiniz. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a çok teşekkür ediyorum. Genel Müdürü buraya gönderdi. 'Çiçeğin başkentine git. Oradaki çiçeklerden biraz da İstanbul'a göndersinler' dedi. 20 milyon çiçek alacak Bayındır'dan. Ne kadar biliyor musunuz? 10 trilyon. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin çiçek sayısı 4 milyon. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin aldığı 5 katı. Mehmet Kertiş ile durmak yok yola devam demeye hazır mısınız?"

ÇAM FİDANI DAĞITILDI

Bayındır PTT Şubesi'nin açılışı yapan AK Parti İzmir Büyükşehri Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Bayındır Belediye Başkanı Mehmet Kertiş ile AK Parti Bayındır İlçe Başkanı Uğur Demirezen ve çok sayıda partilinin katılımıyla AK Parti'nin Atatürk Caddesi üzerindeki Seçim Koordinasyon Kurulu (SKM) hizmete açıldı. Açılışta konuşan Yıldırım, "Bayındır bugün akla gelmemeliydi, beş yıl önce hatırlanmalıydı. Seçime beş kala Bayındır'a gelip hatırlayanları, Bayındır 30 Mart'ta aklından çıkaracaktır. Hemşerilerimiz durmak yok hizmete devam diyecektir. Buna inancımız tamdır" dedi. Açılıştan sonra Cuma namazını kılan Yıldırım daha sonra Bayındır Pazaryeri'nde esnaf ve vatandaşla bir araya geldi. Yıldırım Bayındırlı vatandaşların dertlerini ve sorunların dinlerken, bir yandan da partililer vatandaşlara içinde Binali Yıldırım'ın ve "Çok Kolay" yazılı kağıdın bulunduğu çam fidanlarını dağıttı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bayındır için 400 milyon lira harcadık'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN