Kocaoğlu da karşı

Giriş Tarihi: 22.2.2014

Büyükşehir Başkanı Kocaoğlu, Sema Pekdaş'ın, "Adliye salonlarına türbanla, Atatürk rozetiyle ve Türk bayrağıyla girilmesin" sözlerini tekrar etti, "Aynı düşüncedeyim" dedi

Torbalı'da yaşayan yaklaşık 15 bin Alevi vatandaşın merak ve büyük bir heyecanla beklediği Torbalı Aşık Mahsuni Şerif Cem ve Kültür Evi'nin açılışı dün yapıldı. Açılışa İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da katıldı. Başkan Kocaoğlu, CHP Konak Belediye Başkan adayı Sema Pekdaş'ın, İzmir Barosu Başkanı'yken bir gazeteye verdiği röportajda söylediği, "Yargıçlar ne türban, ne Atatürk rozeti ne de bayrak takmalı" sözleriyle ilgili tam destek verdi. Eleştirilere hedef olmasına rağmen, "Sözlerimin arkasındayım" diyen Pekdaş'a destek veren Kocaoğlu, kimse adliye koridorlarında, mahkeme salonlarında Atatürk rozeti ile, Türk bayrağıyla, türbanla dolaşmasın. Dolayısıyla adalet doğru tecelli etsin. Bundan güzel bir şey var mı? Atatürk rozeti, türban, Türk bayrağı bunlar polemik konusu yapılan şeyler" dedi.

TEPKİ GÖRMÜŞTÜ

Sema Pekdaş, Baro Başkanlığı görevini sürdürürken verdiği bir röportajda yargı mensupları ve avukatların türbanla duruşmalara katılıp katılamayacağıyla ilgili tartışmalar hakkında değerlendirmede bulunmuştu. Pekdaş, "Ne türban, ne Atatürk rozeti ne de bayrak" demişti. Tepkilere hedef olan Pekdaş'ın bu sözleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da desteğiyle Konak Belediye Başkan aday adayı olduğunda yeniden gündeme gelmişti. Pekdaş, yine Kocaoğlu'nun desteğiyle aday gösterilmesinin ardından yaptığı ilk açıklamada da, "Ben sözlerimin arkasındayım" demişti. Pekdaş'ın bu sözleri DSP'den rakibi olan Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan başta olmak üzere bir çok kesim tarafından Atatürk düşmanlığı olarak nitelendirilmişti. Kanal t'ye bir röportaj veren Kocaoğlu, Pekdaş'ın sözkonusu konuşmasında kastettiği şeyin "adliye" olduğunu dile getirdi, "Sözlerinden adliyeyi çektiğiniz zaman zaten nereye çekerseniz oraya gidiyor. Diyor ki, adalet tarafsız olmalıdır. Yargı tarafsız olmalıdır. Dolayısıyla kimse adliye koridorlarında, mahkeme salonlarında Atatürk rozeti ile, Türk bayrağıyla, türbanla dolaşmasın. Dolayısıyla adalet doğru tecelli etsin. Bundan güzel bir şey varmı? Atatürk rozeti, türban, Türk bayrağı bunlar polemik konusu yapılan şeyler. Ben Sema hanımla 5 yıl çalışmaktan son derece mutlu olacağımı buradan ifade etmek istiyorum" dedi.

YENİ FUAR TEMMUZ'DA BİTECEK
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 400 milyon liralık öz kaynakla yapımı süren ve önümüzdeki Temmuz ayında bitecek Gaziemir Yeni Fuar Alanı'na ulaşım trampet kavşak ve monoray geçişi izni vermeyen Karoyolları Genel Müdürlüğü'nün seçimden sonra izni vereceğine inandığını söyledi. Kocaoğlu, yaptığı açıklamada İzmir Yeni Fuar Kompleksi'nin havaalanına 10 dakika, kent merkezine 15 dakika uzaklıkta olduğunu söyledi, "Betonarme imalatlar büyük oranda bitti. İzmir fuarcılığını en az 5 misli büyütmeyi hedefliyoruz. Partnerlerle birlikte İzmir Fuarcılığı'nı daha üst seviyeye çıkarıp dünyada tanınmış fuarcılık şirketleriyle çalışacağız. Her gün fuar yapılır hale getireceğiz" dedi. Adını da İzmirlilerle birlikte belirlemek istediklerini belirten Kocaoğlu "İsim babası hemşehrilerimiz olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaoğlu da karşı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN