Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tahir amca ölümsüzleşti

Giriş Tarihi: 22.2.2014

Yalı'ya yapılacak KSK Stadı, sadece maçlarda değil, 7 gün 24 saat hareketli olacak. Alışveriş merkezleri ve sosyal alanlar ile ilçeye büyük renk katacak

TOKİ tarafından ihalesi yapılan ve değerlendirme aşamasında olan 15 bin kişi kapasiteli Karşıyaka Stadı'nın tanıtımı dün düzenlenen basın toplantısıyla yapıldı. Stadın sadece 15 günde bir maç oynanacak bir yer olmadığının ve 7 gün 24 saat canlı kalması gerektiğinin altını çizen projenin mimarı Bahadır Kul, artık Avrupa ve dünyadaki statların şehirlerin içinde yer aldığını belirtti. Şu ana kadar 14 stadın projesine imza atan Kul, "Kayseri'deki Kadir Has Stadı şehrin dışında ve bir süre sonra seyircinin bu stada gitmek istemediği fark edildi. Ancak KSK Stadı sadece futbol fonksiyonuyla yaşamayacak. Alışveriş merkezleri sosyal alanlar yer alacak. İnsanlar araçlarıyla gelmek zorunda kalmayacak. Bu stat tüm kaygıların ve doğruların senteziyle projelendirildi. Hem ulaşım hem sosyal çevre olarak Karşıyaka'nın çok önemli bir yerinde yer alacak. Stadın altı da üstü de kullanılacak" diye konuştu.

İNŞAAT YAZ AYLARINDA BAŞLAR

Kul, ihaleyi alacak firmanın var olan avan proje dahilinde uygulama projesini çizdireceğini ve bunun da 4 ay içinde tamamlanıp, inşaatın yaz aylarında başlayabileceğini kaydetti. Stadın Yalı Caddesi'ne bakan tarafında içinde müzenin de yer aldığı kulüp binası inşa edilecek ve statta tribün altlarının da sosyal veya sportif alan olarak kullanılabileceği açıklandı.

TAHİR AMCA ÖLÜMSÜZLEŞTİ
KARŞIYAKA'NIN yaşayan en önemli değerlerinden Tahir Türetken'in adı Demirköprü Spor Tesisleri'ne veriliyor. Salı günü düzenlenecek törenle tesislere Tahir Türetken'in isim tabelası asılacak, büstü açılacak. Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Karşıyaka ile özdeşleşen Tahir Türetken'in ismini, belediye meclisinden oybirliğiyle geçen kararla spor tesislerinde yaşatacaklarını söyledi. 91 yaşındaki Türetken, KSK'de uzun yıllar başkanlık, yöneticilik ve Divan Başkanlığı görevlerini yürüttü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tahir amca ölümsüzleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN