Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yatırımcı gençlik

İş Yatırım ve Yaşar Üniversitesi işbirliği ile TradeMaster Campus projesi İzmir'de hayata geçti. Proje kapsamında öğrenciler, mezun olmadan birer usta yatırımcıya dönüşecek

Giriş Tarihi: 22.2.2014
Türkiye sermaye piyasalarının öncü kuruluşlarından İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş., TradeMaster Campus projesini İzmir'de Yaşar Üniversitesi'nde sürdürüyor. Üniversite öğrencilerini finansal ürünlerle tanıştırmak ve yatırım yapmanın önemine dikkat çekmek amacıyla oluşturulan online işlem platformu TradeMaster Center ile Yaşarlı öğrenciler mezun olmadan birer yatırımcıya dönüşecek. Selçuk Yaşar Kampüsü'nde gerçekleştirilen TradeMaster Center'ın açılış törenine İş Yatırım Genel Müdürü Erdal Aral, Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan ve akademisyenler katıldı.

BORSA LABORATUVARI
Üniversite öğrencilerinin yanı sıra finansal okur yazarların yurtiçi ve uluslararası piyasalarda yer alan ekonomik verileri takip edebileceği ve sanal olarak işlem yapabileceği TradeMaster merkezinin açılışını gerçekleştiren Aral, "TradeMaster Campus akademik çevre ile iş dünyasını bir araya getiren bir proje olarak doğdu. Gençlerin finans piyasaları ile mezun olmadan önce tanışmaları, hatta yatırım yapmaya başlamadan önce bu konuda uzman kişiler tarafından bilgilendirilmeleri çok önemli. Öğrenciler bir hisse senedinden ne zaman girilip ne zaman çıkılması gerektiğini de bu laboratuvar ortamında öğrenme şansını elde edecekler. Bu gördüğünüz merkezde dünyanın önde gelen 26 borsası, BİST ve önemli paritelerin verilerine eş zamanlı erişim sağlanacak" dedi. Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı da merkezin önemine değindi, şunları söyledi: "Öğrencilerimizin akademik eğitimlerinin yanında gerçek hayatta da eğitim almalarına çok önem veriyoruz. Sırf diploma sahibi olmak yeterli olmuyor önemli olan alınan bu eğitimlerin en iyi şekilde uygulanması. Bu merkez de uygulamalı eğitime göstermiş olduğumuz önemini gösteriyor. Öğrencilerimiz gerçek parayla olmasa da sanal parayla ne kadar başarılı olup olmadıkların görecekler."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatırımcı gençlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN