Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocaoğlu: Kent için çalışıyoruz

Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla yapılacak ve yaklaşık 8 milyona mal olacak Menemen Belediye Hizmet Binası'nın temelini atan Aziz Kocaoğlu, "Çabalarımız vatandaşlara hizmet etmek ve kenti kalkındırmaktır" dedi

Giriş Tarihi: 23.2.2014
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Menemen Belediyesi Hizmet Binası'nın temelini attı, yaptıklarını anlattı. Büyükşehir'in borçlarını bitirdiklerini, artık projeler yaptıklarını anlatan Kocaoğlu, şunları söyledi: "Kentimizi kalkındırıyoruz. Selçuk Belediye Başkanı Vefa Ülgür ile 25 milyon lira harcayarak meyve paketleme ve soğuk hava deposu kurduk. O bölgenin meyveleri değer kazanacak. Fiyatların yükseldiği dönemde satılacak. Bu yerelde kalkınmayı sağlamak için yapılmıştır. Ulu Önderimizin 'Bu kentte sergiler açın' vasiyeti var. Sadece kendi kaynakları, öz gelirleri ile fuar alanı yapıyoruz. İnşaat yüzde 80 oranında bitti. Belediye olarak 400 milyon lira ödüyoruz. Büyükşehir tek başına bu işi gerçekleştiriyor. Neden? Ürünlerimiz burada pazarlansın, dünya burada buluşsun, tanıtım yapılsın diye."

BÜYÜKŞEHİR KATKISIYLA

Kentin kalkınması için hiçbir ayrım yapmadan, hem mağdur ve mazlumun yanında olarak başkanlık görevini sürdürdüğünü söyleyen Kocaoğlu, "Halk için, hemşerilerimiz için çalışıyoruz, üretiyoruz" diye konuştu. Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin de, hizmette önceliği sokaklardaki sorunları düzeltmeye verdiklerini söyledi, şöyle dedi: "Öncelikle bunların halledilmesi gerektiğine inandık. O yüzden hizmet binamızın yapımı gecikti. 2009 yılından sonra bağlanan belediyelerimizle birlikte iş yükümüz fazlalaştı. Beldelere yapacağımız hizmetler vardı. Alt, üst yapılarına katkı koyduk. Muhalefet partisinin yetkilileri 'Tahir Şahin çukurda boğulacak' dediler. Bize bir el uzandı. O el de Aziz Kocaoğlu'nun eliydi. Hizmet binası en az 50 yıl ihtiyacını karşılayacak. Bu binada öyle bir çalışacağız ki, bize vermiş olduğunuz güç ve destek ile yolumuza yürüyeceğiz. Atatürk'ün çizgilerinden vazgeçmeyecek şekilde çalışacağız" dedi. Yerel seçimde herkesin gönlünün bir yerde olacağını ifade eden Şahin, seçimin önemine değindi. Şahin, "Menemen halkı çok büyük destek verdi. İnanıyorum ki bu dönemde de desteklerini esirgemeyecekler. Geçmiş seçimlere oranla oyunu en çok arttıran ilçe olarak belediyenin anahtarını Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na vereceğiz" diye konuştu. Daha sonra Menemen Belediyesi'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla yapımına başladığı 7 milyon 724 bin liraya mal olacak hizmet binasının temel atma töreni yapıldı. Törene İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, İl Başkanı Ali Engin, İl Genel Meclisi Başkanı Serdar Değirmenci, ilçe belediye başkanları, partililer ve çok sayıda kişi katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaoğlu: Kent için çalışıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN