Küçükbay büyüyor

Küçükbay Grup, artan ihracat ve ciro oranlarıyla 2013'te bir önceki yıla göre yüzde 30'luk büyüme sağladı, çıtasını daha da yükseltti

Giriş Tarihi: 23.2.2014
Yağ ve plastik sanayiinden, eğitime, medyadan inşaat sektörüne kadar birçok alanda gösterdiği faaliyetlerle ülke ekonomisine yaptığı katkıyı her geçen gün artıran Küçükbay Grup, 2013 yılında bir önceki yıla göre yüzde 30 büyüdü. Küçükbay Grup, yeni yatırmlarına paralel yükselen üretim ve ihracat hacmiyle konsolide bazda 1.3 milyar lira ciro sağladı. Böylece hedeflerini daima yüksek tutan Küçükbay, öngördüğü rakamları yakaladı. 2014 için yüzde 35'i aşan büyüme hedeflerine ulaşmayı planladıklarını belirten Küçükbay Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, "Hem ülke hem de kuruluş olarak önümüz açık, hedeflerimiz büyük" dedi. Küçükbay, sabit sermaye yatırımlarına ağırlık verdikleri 2013 yılını büyüme hedefleri açısından oldukça verimli geçirdiklerini sözlerine ekleyerek, "Pazarın ve rekabetin gerektirdiği yeni yatırımlar ve yeni pazarlara açılma politikamızla sürdürülebilir büyüme stratejilerimizde önemli başarı elde ettik. Küçükbay Grubu, özverili yönetim kadroları ve tüm çalışanlarıyla geleceğe sağlam adımlarla ilerliyor" dedi.

İNŞAAT PROJESİ GÜNDEMDE
Geçen yıl faliyete geçen Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın da sayılı entegre yağ tesisleri arasında gösterilen Orkide Tekirdağ fabrikasının yağ sektöründe hem iç hem dış pazarda kendilerine büyük prestij ve güç kazandırdığına dikkat çeken Küçükbay, sözlerine şöyle devam etti; "Bu yıl içinde üretime geçmesini planladığımız Çiğli Organize Sanayi Bölgesi'ndeki zeytinyağı işleme ve dolum tesislerimiz yanında Kemalpaşa'da halen antrepo olarak kullandığımız tesislerimizde de üretim yapmak için çalışmalara başlıyoruz. Ayrıca Grubumuz bünyesinde 2014 yılı içerisinde inşaat kalitesi ve konseptiyle İzmir'e örnek olacak bir projenin startını vermeye hazırlanıyoruz. Konut, ofis ve ticari alanlardan oluşan projenin bu yılın ikinci çeyreğinde başlaması söz konusu. Gıda ve inşaat ülkemizin lokomotif sektörlerinden. Biz bu alanlardaki yatırımlarımıza ağırlık vererek ülkemizde ve dünyada gündeme gelebilecek ekonomik daralmalardan etkilenmeden hedeflerimizi gerçekleştirmenin gayretindeyiz. Karamsarlığa düşmeden geleceğe umutla bakmak yolumuzu aydınlatıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçükbay büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN